НОВИНИ

16.06.2009 | Що збудується із цеглин БРІК?
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Єкатеринбурзі, російському місті, що стоїть на межі Європи і Азії, збираються сьогодні лідери найпотужніших країн, що розвиваються, Бразилії, Росії, Індії та Китаю. Це перша зустріч у такому форматі держав, які завдяки своєму потужному економічному зростанню в минулі роки, стали об’єктом прискіпливої уваги інвесторів. А нині на них покладають великі надії щодо виходу з кризи світової економіки.


 




 


Простий і такий, що легко запам’ятовується, термін БРІК за першими літерами назви цих країн, вигадали менш, ніж десятиліття тому фінансисти з Волл Стріт. Об’єднавши Бразилію, Росію, Індію та Китай в привабливу і легку назву, що була співзвучна зі англійським словом «цеглина», інвестиційним банкірам з банку Goldman Sachs, було легше продавати пенсійним фондам та іншим інвесторам нові фінансові інструменти, пов’язані з цими країнами.


Частка цих країн у світовому експорті нині складає 10%, щоправда 2/3 з них припадає на Китай. На думку аналітиків американського банку, протягом наступних 20 років загальне виробництво країн БРІК може перевищити виробництво Групи Семи індустріалізованих держав.


Перша зустріч, що відбудеться в Єкатеринбурзі, має символічне значення, адже ці найпотужніші країни, що розвиваються, мають вперше представити себе як групу, говорить фінансовий аналітик з Канади Пол Біско.


«Гадаю, що з політичної точки зору, зустріч чотирьох лідерів найбільших новопосталих економік, має велике значення. Я думаю, що криза прискорила їхнє об’єднання, вони всі усвідомили необхідність зібратися і замислитися над альтернативами до нинішньої глобальної фінансової системи з огляду на те, що відбувається з економіками розвинутих країн», – зазначив Пол Біско.


Фабрикант, виробник та експортери це – не економічний блок


Серед тем, які хочуть обговорити лідери країн БРІК, є реформа Міжнародного Валютного Фонду. Адже під час голосування голоси таких країн, як Бразилія, чи Індія, важать у ньому менше, ніж голос такої країни, як Нідерланди. Також деякі країни БРІК хотіли б переглянути світову залежність від американського долара. Про це вже кілька разів говорили Росія і Китай. Щоправда, згідно з заявами з Кремля, саме це питання націй зустрічі обговорюватися не буде.


Але на загал, експерти говорять, що країни БРІК мають між собою мало спільного. Професор американського Інституту Гувера Майкл Бернстам говорить, що Китай є «фабрикою цілого світу», Індія – виробник інформаційних технологій, Росія та Бразилія – найбільші експортери сировини. А БРІК, на його думку, лише приваблива назва для маркетингу.


«Ці країни практично не мають нічого спільного щодо економічного розвитку. Це – не те, що Європейський Союз, де країни мають більш-менш однаковий рівень розвитку і дійсно можуть становити економічний блок. Але вони не є блоком, вони є лише брендом», – каже Майкл Бернстам.


Навіть розвиток цих країн цього року цього року буде сильно відмінний. Якщо Китай та Індія лише уповільнять своє зростання цього року, то економіка Бразилії і Росії потраплять у серйозну рецесію, що може сягати 7,5%.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект