НОВИНИ

16.06.2009 | Барак Обама та Сильвіо Берлусконі обговорили скорочення ядерних арсеналів і закриття в'язниці в Гуантанамо
Джерело - УКРІНФОРМ

Президент США Барак Обама зустрівся з прем'єр-міністром Італії Сильвіо Берлусконі. Під час переговорів сторони торкнулися порядку денного майбутнього саміту країн "Великої вісімки", обговорили перспективи скорочення ядерних арсеналів, закриття в'язниці в Гуантанамо та цілу низку інших питань міжнародного й двостороннього характеру.Глава Білого дому оголосив про те, що італійське керівництво погодилося прийняти на своїй території трьох в'язнів Гуантанамо та підтримує рішення європейських партнерів щодо співробітництва у цьому напрямку. "Це дасть нам змогу створити надійну міжнародну правову систему для боротьби з тероризмом, а мені здається що це - важливо по обидва боки Атлантики", - зазначив Барак Обама.


За його словами, під час бесіди з італійським колегою йшлося про ситуацію в Афганістані й Пакистані, де "Італія відіграє важливу роль у складі коаліційних військ".


"Поряд із загальною ситуацією у світовій економіці, яка стане головним питанням саміту G8, ми також зупинилися на обговоренні проблем продовольчої безпеки та на тому, як держави G8 можуть допомогти людям, які потерпають від бідності, не опинитися на межі голоду та ще більших злиднів", - підкреслив Барак Обама.


У свою чергу прем'єр-міністр Італії висловив надію на те, що наступний саміт "Великої вісімки" завершиться конткретними результатами у сфері фінансвового регулювання, кліматичних змін та торговельних відносин. "Ми хочемо, аби під час зустірчі G8 було досягнуто конкретних рішень у багатьох важливих напрямках", - наголосив Сильвіо Берлусконі.


Він відзначив зусилля міністрів економіки розробити систему принципів, яка б допомогла запобігти виникненню подібних кризових явищ у майбутньому. Разом із тим, італійський прем'єр не сподівається, що остаточне рішення з цього приводу буде прийнято вже в липні. "Ми обоє згодні з тим фактом, що G8 швидше за все не зможе розробити систему таких правил, однак це має бути першим кроком у цьому напрямку", - пояснив С.Берлусконі.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект