НОВИНИ

16.06.2009 | Росія вигнала ООН з Грузії
Джерело - Українська правда, Радіо "Свобода"

Росія не дозволила продовжити діяльність Спостережної місії ООН у Грузії, а саме в Абхазії.Так Росія скористалася правом вето і провалила відповідну резолюціРосія не дозволила продовжити діяльність Спостережної місії ООН.


Росія виступила проти продовження мандату місії як не на черговий рік, то хоча б на два тижні, бо в проекті резолюції про це Абхазія не була визнана за "незалежну державу", як офіційно вважає Москва.


Посол Росії в ООН Віталій Чуркін, проваливши резолюцію своїм голосом, зачитав попередню заяву Міністерства закордонних справ Росії.


Згідно із нею, "режим" президента Грузії Міхаїла Саакашвілі своїм "варварським нападом" на головне місто південноосетинського сепаратистського регіону Цхінвалі 8 серпня минулого року "поставив хрест на територіальній цілісності своєї країни, а на мапі світу з’явилися дві нові держави", за які вважають Абхазію і Південну Осетію з усього світу тільки Росія, а ще Нікарагуа.


За словами Чуркіна і заявою МЗС Росії, Москва не могла погодитися на проект резолюції, який фактично був спрямований на підтвердження територіальної цілісності Грузії й заперечення існування Абхазії як "незалежної держави", а це в Росії офіційно вважають за "політично некоректні терміни", які "суперечать новим реаліям у регіоні".


Із 15 членів Ради безпеки 10 проголосували за запропонований проект резолюції, 4 утрималися й єдина Росія, яка має право вето, була проти.


Відтак мандат Спостережної місії ООН у Грузії зі 130 осіб, яка пропрацювала там із 1993 року і про продовження діяльності якої намагалися домовитися до останньої миті, припиняє діяльність уже нині, в вівторок, о 7-й ранку за київським часом.


Представники західних країн висловили глибокий жаль через такі дії Росії й наголосили на своїй незмінній підтримці територіальної цілісності Грузії, яка, за їхніми словами, не може бути предметом компромісу.


Посли і країн Європейського Союзу, і США заявили, що тепер домовлятимуться натомість про посилення спостережної місії ЄС у Грузії.


Заветований Росією проект резолюції Ради безпеки ООН передбачав продовження мандату місії вже як безіменної "стабілізаційної", без вказівки на територіальну приналежність Абхазії.


Але цей проект і не згадував про "незалежність" Абхазії, а натомість посилався на номери давніх резолюцій Ради безпеки, які, в свою чергу, підтверджували цілісність Грузії в її визнаних усім світом, крім тепер Росії й Нікарагуа, кордонах.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект