НОВИНИ

15.06.2009 | Лідери "вісімки" побачили перші ознаки стабілізації
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Фінальна декларація зустрічі міністрів фінансів семи провідних індустріальних держав та Росії підкреслює: на тлі "ознак стабілізації" загальна ситуація в світовій економіці ще залишається хиткою і непередбачуваною.



В італійському Лечче керівники фінансових відомств США, Великої Британії, Франції, Канади, Японії, Німеччини, Італії та Росії – так званої "групи восьми" - висловили обережний оптимізм розвитком глобальної економіки. При цьому вони зауважують, що зростання безробіття можливе, навіть попри те, що виробництво почало зростати.


"Ознаки стабілізації" включають у себе: одужання ринків акцій, а також поліпшення настрою підприємств та споживачів. Але треба зберігати обережність, зазначають міністри фінансів. Якщо буде потрібно, промислово розвинені країни готові надати додаткові стимули.


Розбіжності


Зустріч засвідчила і розбіжності серед її учасників. Німеччина закликала почати зменшувати дефіцити, які з’явилися у часи збільшення урядами витрат під час кризи. Натомість, американський уряд зажадав триматися взятого курсу до кінця.


Ще один показовий приклад протилежних підходів: США і Канада настійливо рекомендували європейцям піддати свої банки "стрес-тест" , як це зробили в Америці, але офіційний Берлін заявив, що це поставить під сумнів віру в одужання.


"У європейців дещо відмінний підхід до своєї банківської системи. Звичайно, має значення те, що працює. Я вважаю, що ми всі повинні тримати обраний курс, поки не побачимо, що одужання відбулося і фінансова система знову стала надійною",- заявив міністр фінансів США Тімоті Гейтнер.


Пошук стратегії виходу


Хай би там як, а глави фінансових відомств дійшли згоди, що настав час подивитися, яким чином повернути борги, створені багатомільярдними кон’юнктурними пакетами. Німецький міністр фінансів Пер Штайнбрюк висловився за початок пошуку стратегії виходу, яка б викликала довіру. 


"Це означає, ми повинні вже зараз подумати над тим, як діяти, коли виберемося з ями, з прірви",- сказав Штайнбрюк.


Переговори 13 червня слугували розробці стратегії, ухвалення якої покладають на саміт голів держав та урядів G8 у липні.


Питання довіри важливе як ніколи


Загалом незалежні аналітики не мають однієї думки щодо того, чи світ вже здолав найгіршу стадію рецесії. І так само не виключають нового витку кризи або інфляції. Газета "Зюддойче Цайтунґ" в своєму коментарі констатує, що світ поділився на песимістів та оптимістів:


"Економісти, експерти фінансових ринків та майстрів прогнозів діляться на дві групи. Одні кажуть: оскільки уряди влізли в такі борги, а центробанки "надрукували" стільки грошей, тепер загрожує інфляція. Вони радять вкладникам купувати золото і будинки, щоб захистити свої статки. Для іншої групи ризик полягає в тому, що усі зарано зрадіють тому, що уряди поспішно відкатують назад і в такий спосіб спровокують обвал."


Нині, з погляду "Зюддойче Цайтунґ", усе залежить від того, наскільки виваженими будуть дії центробанків загалом і Федеральної резервної системи США, зокрема. А також - чи повірять нині таким заполітизованим інститутам люди?


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект