НОВИНИ

15.06.2009 | Росія намагається поставити білорусів на коліна – адміністрація Лукашенка
Джерело - Українська правда

Делегація Білорусі на чолі з президентом Олександром Лукашенком скасувала свою участь в сесії Ради колективної безпеки ОДКБ у Москві.


"Аксіомою є теза про те, що економіка служить фундаментом нашої спільної безпеки", - зазначили в адміністрації президента Білорусії, повідомляє прес-служба відомства.


"Однак якщо найближчий союзник Білорусі по ОДКБ намагається, цілком усвідомлюючи те, що відбувається, знищити цю основу, фактично поставити білорусів на коліна - як в такій ситуації можна говорити про зміцнення колективної безпеки на спільному просторі організації?", - йдеться в заяві.


"Очевидний висновок: без подолання нездорових тенденцій в економічній сфері рухатися далі по шляху зміцнення колективної безпеки неможливо", - зазначили в адміністрації Лукашенко.


Прес-секретар МЗС Білорусі Андрій Попов у своєму коментарі заявив: "У даний час ми є свідками відкритої економічної дискримінації з боку однієї з держав - членів ОДКБ проти Республіки Білорусь з важливої товарної групи".


 
"Подібні дії об'єктивно підривають економічну безпеку держави - члена організації - тобто основу основ стабільності і, відповідно, комплексної, всеосяжної безпеки", - сказав він, повідомляє прес-служба МЗС Білорусі.


Відомство нагадало, що російська сторона 6 червня 2009 року заборонила ввезення білоруського молока та молочної продукції. У Мінську наголосили, що така заборона суперечить міжурядовим угодам Білорусії і Росії.


"У ситуації, яка склалася, Білорусь...була змушена прийняти рішення про скасування своєї участі в сесії Ради колективної безпеки ОДКБ 14 червня 2009 року в Москві", - зазначив прес-секретар.


У Мінську підкреслили, що Білорусь - серйозний прихильник "створення власних сил Організації - колективних сил оперативного реагування ОДКБ (КСОР)".


У той же час, "без припинення дій, які підривають основи економічної безпеки партнерів, прийняття рішень по іншим аспектам безпеки не видається можливим", заявили в МЗС Білорусі.


"Вважаємо, що це стало б насмішкою над здоровим глуздом на тлі ведення "торгових війн" одними членами ОДКБ проти інших. Підписання нашою країною пакета документів з КСОР відбудеться тоді, коли комплексність безпеки на теренах ОДКБ буде відновлена", - йдеться в заяві.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект