НОВИНИ

15.06.2009 | США не пожертвують заради Росії Грузією
За матеріалами - Української правди

США хочуть поліпшити свої відносини з Росією, але при цьому не стануть відмовлятися від низки принципів, заявив у суботу в інтерв'ю грузинському телеканалові "Руставі-2" заступник держсекретаря США Філіп Гордон, який на цьому тижні перебував з візитом у Тбілісі.


За його словами, "адміністрація президента Обами сьогодні хоче мати з Росією гарні відносини".


"Це не секрет. Ми спочатку чітко заявили про те, що разом з Росією нам потрібно зробити багато практичних справ. Щиро скажу, що буде краще для всіх, включаючи Грузію, якщо відносини між США і Росією стануть кращими, ніж це було в минулі роки", - відзначив Гордон.


 


При цьому він підкреслив, що "поліпшення відносин з Росією не означає, що США готові пожертвувати важливими принципами і важливими відносинами, включаючи відносини з Грузією".


Він також заявив, що в США є "нерушимі принципи", від яких ніколи не відмовляться, це те, що в Європі не може бути сфер впливу, що ніколи США не визнають незалежність Абхазії і Південної Осетії і що демократичні європейські країни мають право вибирати до якого альянсу вони хочуть приєднатися.


"Саме цими принципами ми будемо керуватися в низці питань у відносинах з Росією. Коли президент Обама зустрінеться з президентом Медведєвим, він знову підкреслить відданість США цим принципам", - заявив Гордон.


Він також прокоментував ситуацію усередині Грузії заявивши, що "процеси повинні проходити в законних і конституційних рамках".


За його словами, США закликають і владу й опозицію до діалогу.


Заступник держсекретаря також відзначив, що США вітають те, що влада Грузії ставиться стримано до акцій опозиції.


"Конфронтація нікому не потрібна. США і Заходові буде легше надавати допомогу Грузії, якщо вона буде демократичною країною, тому закликаю опозицію залишатися в конституційних рамках, а владу закликаю продовжувати демократичний розвиток", - сказав Гордон.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1117. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект