НОВИНИ

15.06.2009 | Єврокомісар: проблеми з оплатою газу можливі
За матеріалами - Української служби ВВС

Єврокомісар з питань енергетики Андріс Пібалгс, коментуючи звіт експертів, яких Єврокомісія надсилала до Києва, сказав, що, на їхню думку, проблеми з оплатою Україною російського газу можуть виникнути.


Як твердить пан Пібалгс, більш детально ця ситуація розглядатиметься на саміті ЄС 18-19 червня у Брюсселі. Представник ЄС також заявив, що у цій ситуації Єврокомісія зробить усе можливе, аби не допустити чергового зриву поставок.


Андріс Пібалгс зауважив, до ЄС є надійним і вигідним партнером як для Росії, у якої купує газ, так і для України, через територію якої цей газ транспортується.


Крім того, Єврокомісар з питань енергетики підтвердив, що у ЄС отримали пропозицію Росії позичити Україні близько 5 мільярдів доларів для того, аби вона змогла розрахуватися за газ.


При цьому левову частку платежів за газ нині складає не оплата спожитого газу, частка якого в імпорті скорочується через економічну кризу, а платежі за газ, який закачується до підземних сховищ, аби забезпечити безперебійне постачання палива взимку.


Водночас раніше радник президента з питань енергетики Іван Діяк заявляв, що Росія дещо форсує питання придбання і закачування газу до підземних сховищ, змушуючи Україну закуповувати газ у другому кварталі, коли ціна на нього є вищою, аніж вона буде, наприклад, у третьому кварталі.


На початку цього року Україна та Росія уклали нові газові домовленості, згадано із якими ціна на російський газ змінюється щоквартально, і прив’язана до формули, базованої на цінах на нафтопродукти на світових ринках.


Президент Ющенко неодноразово закликав до перегляду газових домовленостей з Росією, ухвалених Ю.Тимошенко.


газопровід


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5339. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект