НОВИНИ

12.06.2009 | Більше миротворців в Афганістані, менше – у Косові
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Головною темою зустрічі міністрів оборони в Брюсселі є ситуація в Афганістані, яка останнім часом значно погіршилася. Навіть у донедавна відносно спокійних регіонах на півночі країни почастішали перестрілки та напади на мирний патруль. Отже, про вивід миротворчих військ з Афганістану думати зарано, адже без їхньої присутності в країні вибухне громадянська війна. Пояснює генерал Девід Маккірнен, командир міжнародного військового контингенту: «Такі групи, як талібан, які отримують підтримку Аль-Каїди, тісно пов’язані з кримінальним світом, контрабандистами та наркодилерами, й усі вони не зацікавлені в сильному життєздатному афганському керівництві».«Американізація» місії в Афганістані


Тож, на часі прийняття рішення НАТО щодо зміни стратегії, про яку вже встиг згадати президент Сполучених Штатів Барак Обама. Йдеться про зміцнення місцевих сил безпеки та водночас збільшення чисельності військових миротворців, передусім, за рахунок американців. Щоправда, не всі міністри підтримують таку «американізацію» місії та заплановану Вашингтоном реструктуризацію командування.Натомість успіхи НАТО в стабілізації ситуації в Косові вже дозволило міністрам прийняти під час сьогоднішньої зустрічі рішення щодо скорочення тут чисельності миротворців. Воно проходитиме у три етапи й триватиме один-два роки. До кінця цього року чисельність мироторців у Косові зменшать з 15 тисяч до 10 тисяч осіб.
Боротьба з піратством – далі буде


Інша важлива тема – боротьба з піратством. Справа в тому, що похапцем організована в березні цього року антипіратська місія НАТО біля берегів Африки саме добігає кінця. Нині учасники Альянсу обговорюють можливості продовження місії в липні та її співпраці з місією Євросоюзу. У цьому від більшості учасників очікують одностайності.


 
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1304. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект