НОВИНИ

12.06.2009 | Дефіцит американського федерального бюджету наблизився до відмітки в 1 трн доларів США
Джерело - УКРІНФОРМ

Дефіцит американського федерального бюджету продовжує зростати із загрозливою швидкістю. За останніми даними він наблизився до відмітки в 1 трн доларів. Таку невтішну статистику оприлюднило міністерство фінансів США.


 За перші 8 місяців 2009 фінансового року цей показник сягнув 991,8 млрд доларів, що в 3 рази більше, аніж за той самий період роком раніше. Витрати ж зросли на 19%, у той час як бюджеті надходження помітно скоротилися.


Урядові програми стимулювання американської економіки, фінансова підтримка багатьох національних компаній та банків призвели до того, що протягом лише травня 2009 року різниця між надходженнями до бюджету та витратами становила 189,7 млрд доларів. Ця цифра перебільшила навіть самі песимістичні прогнози економістів, які передбачали цей показник на рівні максимум 180 млрд.


Адміністрація Барака Обама вважає, що поточний фінансовий рік країна завершить із небувалим дефіцитом бюджету в 1,84 трлн доларів. У 2008 році цей показник становив рекордні для того часу 454,8 млрд. Проте, керівництво країни має намір докласти максимум зусиль, щоб уже з 2010 року дефіцит почав зменшуватися і становив не більше 1,26 трлн.


Однак незалежні експерти менш оптимістичні з цього приводу. Зокрема, директор відділу макроекономіки Moody's Economy.com Гус Фочер переконаний, що наступні кілька років дефіцит буде надзвичайно високим. Він вважає, що за умов глибокої економічної рецесії цього уникнути не вдасться. "Проте після закінчення кризи федеральний уряд повинен буде взяти під жорсткий контроль фінансові питання", - наголосив аналітик в інтерв'ю американським журналістам.


Фахівці консервативного наукового центру "The Heritage Foundation" вважають, що різке збільшення витрат новою адміністрацією ставить під загрозу не лише американську економіку, але й кредитні рейтинги федерального уряду. "Можливість високої інфляції, яка зменшить реальну вартість платежів, що їх отримуватимуть власники боргових зобов'язань США, - надзвичайно реальна загроза для економіки загалом, для самих власників боргів, а значить - і для кредитного рейтингу", - пише у своєму звіті щодо поточної ситуації старший науковий співробітник центру Ж.Д. Фостер. Аналітик рекомендує адміністрації Барака Обами уже зараз почати скорочувати бюджетний дефіцит, відмовившись від політики збільшення федеральних витрат.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект