НОВИНИ

12.06.2009 | Міністри енергетики країн ЄС у Люксембурзі розглянуть питання безпеки енергопостачання в контексті відносин з Росією і Україною
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Зустріч міністрів енергетики ЄС, яка відбудеться сьогодніу Люксембурзі, у блоці зовнішньополітичних питань розгляне питання безпеки енергопостачання у контексті відносин з Росією і Україною. Іншими темами цього блоку є розбудова так званого Південного транспортного коридору та відносини між Євросоюзом та ОПЕК.


У ході зустрічі у Люксембурзі представники Єврокомісії та Чеського головування ЄС проведуть обмін інформацією щодо зазначених питань. В офіційному повідомленні Єврокомісії з цього приводу йдеться про те, що після газової кризи у січні поточного року Росія і Україна залишаються пріоритетом у зовнішніх відносинах Євросоюзу у сфері енергетики. "Комісія продовжує моніторинг розвитку ситуації та підтримує регулярний контакт з обома сторонами, включаючи контакти на вищому політичному рівні. Своєчасні розрахунки України за постачання газу залишаються предметом особливого занепокоєння," - йдеться у повідомленні Єврокомісії.


Напередодні міністерської зустрічі у Люксембурзі Єврокомісія констатувала "досягнення певного прогресу" у реалізації Спільної декларації, яку було підписано у Брюсселі за підсумками конференції з модернізації газотранспортної інфраструктури України.


Як йдеться у повідомленні Єврокомісії, європейські міністри розглянуть підготовку до чергової Ради міністрів країн-учасниць Енергетичної Спільноти, яка має відбутися 26 червня поточного року. Її головною темою стане ухвалення робочого плану та бюджету цієї організації на період 2010-2011 років. Під час цієї зустрічі Єврокомісія представить доповідь щодо поточного стану підготовки кандидатів на входження до Енергетичної спільноти, хоча під час червневої зустрічі не очікується жодних формальних рішень з цього приводу.


Серед інших найважливіших питань Рада міністрів ЄС розгляне пропозиції Єврокомісії щодо так званої Директиви з нафтових резервів, яка покликана встановити для країн ЄС обов'язковий мінімальний рівень запасів нафти, яка може використовуватися у випадках виникнення проблем з енергопостачанням. Окремий блок питань, які обговорюватимуть міністри, торкаються підвищення ефективності енергетики, включаючи стандартизацію енергетичних продуктів, шляхи енергозбереження у будівлях та у побутовому секторі.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2237. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект