НОВИНИ

12.06.2009 | Молдавський парламент збереться востаннє
Джерело - Українська правда, Інтерфакс-Україна

У п'ятницю відбудеться засідання парламенту Молдавії, яке може стати останнім для депутатів, обраних 5 квітня.


Передбачається, що після цього засідання діючий президент Володимир Воронін може підписати указ про розпуск парламенту і призначення дати дострокових виборів.


Як повідомили в прес-службі парламенту, на засіданні в п'ятницю передбачається прийняти низку невідкладних законодавчих актів.


Так згідно із проектом порядку денного парламенту, законодавці делегують уряду частину своїх повноважень на період до того, як буде обраний і почне працювати новий парламент.


Депутати наділять уряд на період виборчої кампанії правом видавати "ордонанси" - підзаконні акти, якими уряд буде керувати країною на період відсутності парламенту.


Парламент має намір також прийняти постанову, яка регламентує проведення дострокових виборів.


Це пов'язано з тим, що, Виборчий кодекс не вказує план календарних заходів у випадку проведення дострокових виборів - терміни створення дільниць і окружних комісій, терміни початку і завершення реєстрації кандидатів, терміни проведення дебатів і.т.д. Усі ці заходи прораховані, виходячи з виборчої кампанії в 60 днів, а необхідно пропорційно скоротити всі терміни.


Експерти вважають, що, після прийняття цих документів, вже в п'ятницю президент Молдавії Володимир Воронін може підписати Указ про розпуск парламенту і призначення дати дострокових виборів.


Засідання парламенту заплановане на другу половину дня, а з ранку відбудеться засідання Конституційного Суду, який дасть позитивний висновок на запит президента щодо розпуску парламенту.


Передбачається, що вибори будуть призначені на 2 серпня.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект