НОВИНИ

11.06.2009 | Франція повернулася у командування НАТО
За матеріалами - Українська правда, Радіо "Свобода"

У штаб-квартирі Альянсу у Брюсселі міністр оборони Франції Ерве Морен у четвер, вперше після 43 років, візьме участь у засіданні міністрів оборони 28 країн-членів НАТО.


Також в цей день у засіданні Комітету оборонного планування вперше візьмуть участь представники Албанії та Хорватії, які щойно стали членами альянсу.


Франція вийшла з військового командування Північноатлантичного альянсу 1966 року за рішенням тодішнього президента Шарля де Голля. У такий спосіб він хотів продемонструвати незалежність від США у військових питаннях.


На початку березня цього року президент Франції Ніколя Саркозі оголосив, що після 43 років військового нейтралітету Франція вирішила стати повноправним членом Північноатлантичного Cоюзу.


Як зазначив у березні Ніколя Саркозі, якщо Франція візьме на себе всю повноту відповідальності, вплив Європи і НАТО зросте. НАТО більше не буде організацією, в якій домінують виключно Сполучені Штати Америки.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6075. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект