НОВИНИ

11.06.2009 | Уряд Латвії відмовляється від єдиного податку
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Відновлення оподаткування за прогресивною шкалою відбудеться до 2010 року, заявив прем’єр-міністр Валдіс Домбровскіс після зустрічі з представниками бізнесу. Особи з високими прибутками у майбутньому платитимуть за підвищеною ставкою, точний розмір якої ще має визначити міністерство фінансів. Нині фізичні особи платять єдиний податок – 25 відсотків від прибутку. З юридичних осіб стягують 15 відсотків.


Вимоги МВФ


Відмовитися від спрощеного оподаткування змушує економічна криза і, як наслідок, гострий дефіцит бюджету. Уряд Латвії взяв курс на жорстке заощадження бюджетних коштів – видатки цього року потрібно скоротити (у перерахунку) на один мільярд доларів. Це означає, зокрема, зниження мінімальної зарплатні з 360 до 280 доларів. Водночас, глава уряду Домбровскіс запевнив, що пенсії скорочуватися не будуть.


Пропозиції уряду щодо заощадження бюджетних коштів будуть винесені на розгляд парламенту 17 червня. Ці заходи розроблені на вимогу Міжнародного валютного фонду, який надав Латвії стабілізаційний кредит обсягом у 10,6 мільярда доларів. Аби отримати черговий транш кредиту, уряд має скоротити дефіцит бюджету до п’яти відсотків від ВВП і здійснити низку структурних реформ.


Десятирічний досвід


Спрощена система оподаткування діяла у Латвії більше десяти років. Як відзначають експерти, свого часу єдиний податок був одним зі стимулів для іноземних інвесторів. Спрощена система оподаткування набула поширення у країнах Східної Європи.


Першою єдиний податок 1994 року запровадила Естонія. Потім до неї приєдналися інші прибалтійські країни, а також Словаччина, Угорщина, Болгарія, Румунія та інші постсоціалістичні республіки. У всіх цих країнах ставка єдиного податку (flat tax) з прибутку є різною, зокрема, 19 відсотків – у Словаччині, 16 – у Румунії, 22 – в Естонії.


 

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект