НОВИНИ

11.06.2009 | ЄК пропонує посилити співпрацю ЄС в області юстиції та безпеки
За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Єврокомісія представила проект програми покращення захисту громадян ЄС в сфері юстиції, свободи та безпеки.


Проект 5-річної програми, що отримала назву Стокгольмської, було затверджено вчора на засіданні Єврокомісії.


“Ми хочемо сприяти захисту прав громадян, полегшити їхнє щоденне життя та надати захист”, - заявив на прес-конференції з нагоди презентації програми Президент Єврокомісії Жозе Баррозу.


За його словами, потреба у розробці нової програми була викликана наявністю численних викликів, що стоять перед сьогоднішнім європейським суспільством, в тому числі таких, як транскордонна злочинність, тероризм, нелегальна міграція.


У свою чергу віце-президент Єврокомісії, відповідальний за питання юстиції, свободи та безпеки, Жак Барро, зазначив, що ЄС вже зробив значний прогрес в області юстиції, свободи та безпеки, однак тепер в центрі уваги має бути кожен громадянин.


Проект програми побудований на 4 пріоритетах: сприяння захисту прав громадян, полегшення життя, захист громадян та сприяння більшій інтеграції суспільства.


Для кожного з пріоритетних напрямків передбачені конкретні дії, такі як посилення захисту персональних даних, спрощення доступу громадян до судів, посилення співпраці між правоохоронними органами країн-членів, створення спільної міграційної політики та політики надання притулку з одночасною солідарною участю всіх членів ЄС в області надання притулку біженцям.


Передбачається, що нова програма має бути затверджена до кінця року з тим, щоб вже з 2010 року можна було розпочати її реалізацію.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект