НОВИНИ

10.06.2009 | Мажори штурмують Європу: дочка Басеску – у Європарламенті
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

«Мажори» - так називають дітей можновладців і бізнесменів, які вирізняються зухвалою поведінкою. До мажорів у радах різних рівнів українцям не звикати. Про те, хто такі мажори, тепер дізнаються у Брюсселі і Страсбурзі.


Виступити з промовою на партійних зборах для Елени Басеску так само складно, як і припаркувати свій громіздкий джип. Попри брак досвіду, наймолодша донька президента Румунії Траяна Басеску вирішила балотуватися до Європарламенту.


29-річну екс-модель називають «румунською Періс Хілтон». Її кар’єра – на рідкість стрімка. Ще кілька років тому вона ходила на фотозйомки і мріяла про подіуми Парижа. Коли стало зрозуміло, що з Парижем не складається, батько прилаштував Елену на партійну роботу – доця очолила молодіжне крило пропрезидентської партії. Та ось нарешті справжній успіх - Елена представлятиме Румунію в Європарламенті.



 


 


Адмінресурс – квиток у Європу


Квиток у Європу дівчині був куплений батьківським коштом, з’ясував відомий своїми розслідуваннями журналіст Дан Тапалага. «На дочку президента працювала величезна партійна машина», - заявляє журналіст. Представляючись функціонером партії Басеску з Бухареста, Тапалаґа напередодні голосування зателефонував у декілька партійних осередків на місцях, аби пересвідчитися, як там готуються до виборів.


Як повідомила керівниця осередку в місті Сату Маре, для Елени все йтиме за планом: «Довірені особи, яким поставлене завдання голосувати за пані Басеску, на місцях уже визначені», - ввічливо відрапортувала жінка.


«Місія Елена»


Подібну відповідь репортери отримали і в окружному осередку в містечку Вранча: «З усіма головами осередків на місцях погоджено, що на кожній дільниці буде забезпечено, щонайменше, десять голосів. Кожен керівник мусить відповідально поставитися до «Місії Елена». У містах із нашими мерами голосів буде навіть більше», - запевняє жіночка, місцевий партійний функціонер.


На кожній із 17 тисяч дільниць Румунії потрошку – так і назбиралася потрібна для президентської дитяти кількість голосів. Хоча формально пробиватися до Європарламенту Елені довелося «самотужки», як незалежному кандидату. Адже коли батько хотів поставити доньку на п’яте прохідне місце у виборчому списку Ліберально-демократичної партії, кілька провідних партійців збунтувалися.


Тим не менше, ганьби партії уникнути не вдалося. Журналістське викриття про махінації тим більше делікатне, що досі ліберали користувалися популярністю саме завдяки успіхам у боротьбі з корупцією.


Десять євро за голос


«Місія Елена» дорого коштувала партії Басеску. Після викриття і гострої сатири в пресі ліберали втратили чимало симпатиків і програли вибори соціал-демократам. Хоча ліві в Румунії мало відрізняються від правих.


Як з’ясували журналістки одного з провідних румунських тижневиків, які влаштувалися на роботу у виборчий штаб соціал-демократів, послідовники Маркса та Енгельса купували голоси студентів по десять євро за штуку. Дарма, що підкуп виборців віднедавна карається в Румунії позбавленням волі до шести років. Відповідний закон ще жодного разу не був застосований на практиці.


 





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект