НОВИНИ

10.06.2009 | США надаватимуть військове сприяння Грузії
Джерело - УНІАН

США надаватимуть військове сприяння Грузії для забезпечення самооборони і внутрішньої стабільності, заявив у вівторок в Єревані заступник держсекретаря США з питань Європи і Євразії Філіп Гордон (Philip Gordon).


«Формулювання з боку Міністерства оборони США в питанні надання військової підтримки є таким, що сприяння буде спрямоване на військову і цивільну співпрацю і не включатиме продаж зброї або сприяння у військових діях", - сказав Гордон.


Він зазначив, що Грузія є партнером США у галузі безпеки, зокрема, грузинський контингент брав участь в миротворчих місіях в Іраку й Афганістані.


"Для самооборони і забезпечення внутрішньої стабільності Грузії ми сприятимемо, проте наші підходи такі, що наявні конфлікти не можуть бути вирішені воєнним шляхом", - цитує "Новини-Вірменія".


Вашингтон вважає неприйнятною пропозицію Росії щодо розділення місії ОБСЄ на дві місії: у Грузії і Південній Осетії, сказав журналістам Філіп Гордон.


Мандат місії ОБСЄ в Грузії закінчився 1 січня 2009 року, присутність спостерігачів була продовжена до кінця червня. Росія заперечує проти того, щоб мандат ОБСЄ поширювався на Абхазію і Південну Осетію, незалежність яких Москва визнала наприкінці минулого року.


«Для нас неприйнятний варіант формування двох місій ОБСЄ, і незрозуміло, чому місія повинні бути розділена на дві частини. ОБСЄ є однією єдиною комплексною структурою, і для проведення продуктивного моніторингу необхідно, щоб та сама місія змогла розглядати питання з двох боків», - сказав Гордон.


Як зазначив заступник держсекретаря, зроблена Росією пропозиція привела до того, що на даний момент з боку ОБСЄ взагалі не здійснюється моніторингу.


«Це означає, що ми не одержуємо повноцінної інформації з місця подій щодо наявної ситуації, порушень режиму припинення вогню і щодо подій, які відбуваються, зокрема наданої гуманітарної допомоги, - підсумував Гордон.


Заступник держсекретаря США з питань Європи і Євразії Філіп Гордон відвідав Вірменію 9 червня в рамках регіонального візиту. Основною метою візиту є обговорення питань, що становлять регіональний і двосторонній інтерес. До вступу на нинішню посаду Гордон виконував обов`язки старшого наукового співробітника по лінії зовнішньої політики США і Європи в Інституте Брукінгса у Вашингтоні, а раніше був відповідальним з питань Європи в Раді національної безпеки США.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект