НОВИНИ

10.06.2009 | Сполучені Штати Америки здатні перехопити будь-які ракети Північної Кореї - Роберт Гейтс
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Сполучені Штати Америки здатні перехопити будь-які ракети Північної Кореї, що загрожуватимуть американській території. Таке переконання висловив глава Пентагону Роберт Гейтс під час слухань в Сенаті.


Американський міністр оборони наголосив, що США мають значні можливості для захисту від потенційної загрози такого типу. "Системи перехоплення відповідають усім вимогам, аби захистити нас від північнокорейської загрози на багато років вперед", заявив Роберт Гейтс. Він також запевнив законодавців, що при необхідності Сполучені Штати Америки можуть збільшити кількість протиракетних ситем, необхідних для захисту території країни.


Глава Пентагону висловив також надію на покращення перспектив російсько-американського співробітництва в області протиракетної оборони. За його словами, відчутні зміни у цьому напрямку можуть статися уже під час візиту президента США Барака Обами до Москви наступного місяця. Своє переконання глава американського оборонного відомства пояснює тим, що російська сторона провела черговий аналіз ситуації відносно іранської ядерної програми і тепер погоджується із висновками Вашингтона щодо можливих строків та ступеня загрози.


Російська Федерація завжди виступала категорично проти реалізації плану попередньої американської адміністрації щодо розміщення елементів системи протиракетної оборони на території Польщі та Чехії. Офіційна Москва вбачала в ньому загрозу для власної безпеки та обороноздатності.


Однак, за словами Роберта Гейтса, РФ змінила позицію і відійшла від категоричних заяв. "Російська сторона визнала, що ми мали рацію відносно строків наближення іранської загрози, а вони - помилялися. Маю надію, що на цій основі, можливо під час зустрічі американського президента з Дмитром Медвєдєвим, вони почнуть робити кроки у напрямку співпраці з нами, Польщею та Чехією щодо протиракетної оборони", підсумував він.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6436. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект