НОВИНИ

09.06.2009 | Чому не йде у відставку Гордон Браун і про долю «європейського проекту» (європейська преса)
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Європейські газети пишуть у понеділок про ймовірні причини небажання прем’єр-міністра Великої Британії Гордона Брауна йти у відставку під час найгіршої у сучасній історії кризи його Лейбористської партії. Багато газет також розмірковують про долю Європи, що пов’язане із виборами до Європарламенту, які відбулися цими днями.


Владна британська Лейбористська партія зазнала розгрому на виборах до Європейського парламенту, здобувши найнижчу підтримку виборців із часу Першої світової війни.


Проте її лідер прем’єр-міністр Гордон Браун і далі чіпляється за владу, відмовляючись піти у відставку. Він продовжує наполягати, що є найкращою особою для виведення Британії з кризи.


Газети розмірковують про причини такої поведінки Брауна. Зокрема, словенський щоденник Delo пише: «Мабуть, він сподівається, що фінансовий ринок та економіка невдовзі почнуть виказувати ознаки одужання і що через це його публічний імідж поліпшиться. Може, він вірить, що є добрим лідером і вже точно кращим, ніж харизматичний суперник, консерватор Девід Камерон. Але можливо й те, що він залишається, бо надто довго, ціле десятиріччя, був у тіні як міністр фінансів, тож тепер хоче трохи потішитися перебуванням у центрі уваги… Але ж нині він має гідний жалю імідж непопулярного прем’єр-міністра з величезними колами під очима і надзвичайно поганим політичним щастям».


Британське видання Guardian пише, що Браун «і далі шкутильгатиме, як «поранений слон», якщо бунтівники в його лейбористській парламентській фракції не зберуть необхідні 70 підписів, щоб змусити когось кинути йому виклик на посаді лідера партії… У фатальну для лейбористів ніч партія здобула лише 15,8 відсотка голосів виборців… Лейбористи опинилися на другому місці після торі у Вельсі, вперше з 1918 року, і одержали у Шотландії найнижчу частку голосів із часу перед Першою світовою війною. У час, коли Браун завершує перестановки у своєму кабінеті, стався черговий відступ: він був змушений звільнити Джейн Кеннеді, міністра довкілля, бо вона відмовилася підписати обіцянку лояльності до прем’єр-міністра».


Португальська газета Diário de Notícias твердить, що ЄС залишається успішним проектом, попри те, що велике число виборців не прийшли на вибори до Європарламенту: «Європа – це та остання річ, яка нині хвилює європейців… На жаль, європейські інституції більш відповідальні за цю байдужість, ніж за сам успіх проекту. Великим досягненням засновників Європейської економічної спільноти було розуміння, що єдиною річчю, яка може об’єднати різні народи, є економіка. І навіть сьогодні економіка є єдиною причиною, чому сусіди ЄС хочуть до нього приєднатися… Але цю засадничу правду… легко забувають у кабінетах ЄС. Там люди живуть мрійництвом, замислюють ідеали… Саме тому, попри величезний рівень неучасті у виборах і фіаско з конституцією та лісабонською угодою, єврократи й далі наполягають на планах створення суперструктури, яку ніхто не розуміє».


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект