НОВИНИ

09.06.2009 | ЄС втомився розширюватися
Джерело - Українська правда

Президент Естонії Тоомас Хендрык Ільвес вважає, що процес розширення ЄС сповільниться.


"Якась утома від розширення, дійсно, існує, і багато в чому це обумовлено економічною ситуацією", - сказав глава держави в опублікованому у вівторок інтерв'ю порталу Естонського телерадіомовлення.


"Кожний усвідомлює те, що можливі нові члени союзу за винятком Ісландії збільшують фінансові зобов'язання в ЄС. Тому багато країн на даний момент не бажають подальшого розширення. Вважаю, що процес розширення ЄС сповільниться", - сказав він.


На думку Ільвеса, тема розширення ЄС зараз неактуальна, а головною турботою ЄС у даний час є надання допомоги державам, які вже входять в організацію.


Оскільки "особливого бажання в ЄС у найближчі кілька років розширюватися не буде, Естонії й іншим прихильникам розширення ЄС доведеться звертати увагу на проблеми сусідів", вважає президент.


Він підкреслив, що "програма, спрямована на допомогу Україні, Білорусії, Молдавії, Грузії не повинна бути залишена осторонь".


"Ми не можемо просто думати, що ці країни продовжують добре розвиватися, у тому числі й у плані демократії. Якщо ми не подбаємо про це, у Європи виникнуть нові проблеми", - сказав він.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5208. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект