НОВИНИ

09.06.2009 | Європа схилилася на бік правих партій
За матеріалами - Української служби ВВС

Стає очевидним, що урядові партії право-центриського спрямування здобули перемогу за рахунок їхніх ліво-центристських опонентів.



Перемога право-центристських сил Франції, Німеччини, Італії та Польщі перетворила їх на найбільший політичний блок у Європарламенті. Також праві сили здобули успіх в Угорщині та Фінляндії.


Контрастом до того постають невтішні результати, що їх здобули ліво-центристи у Британії, Іспанії та Португалії.


У Британії лейбористська партія при владі зазнала одні з найгірших результатів у своїй історії - посівши третє місце після консерваторів та партії незалежності Сполученого королівства.


Подробиці з Брюсселя повідомила Ірина Соммер:


"Отже, у неділю завершилися сьомі за рахунком все європейські вибори до Європейського парламенту, які розпочалися 4 червня у четвер.


Близько 375 мільйонів європейців одночасно вибирали 736 депутатів до найвищого законодавчого органу Європи, який, також, є найбільшим та найвпливовішим у світі.


Явка на сьомі вибори до Європейського парламенту склала 43,4%, що нижче, ніж попередній результат, який у 2004 році склав 45,5% Нинішній показник – найнижчий за всю історію існування Європейського союзу. Найвищий був зафіксований на перших виборах, коли на дільниці у 1979 році прийшло проголосувати 62% населення країн ЄС.


Аналітики констатують, що такий низький результат свідчить про те, що європейці не цікавляться діяльністю Європейського парламенту, а реальним фактором впливу на результати голосування стала поточна фінансово-економічна криза, яка позначилася на житті кожного громадянина ЄС. Саме невдоволення жителів конкретної країни діями свого національного уряду та слабка позиція Європи в цілому віддзеркалилися на результатах голосування. У складі нового парламенту здобули собі місця навіть представники ультраправих партій.


Найвищий показник явки зафіксований в Бельгії і склав 91%, що пояснюється особливістю національного законодавства – якщо ти не проголосував, то маєш сплатити штраф. Найбільш розчарованими серед європейців виявилися литовці. Тільки 17,5% населення Литви прийшли проголосувати цього разу, коли у 2004 цей показник був вищий втричі і склав 48%.


Отже, за результатами голосування,


Отже, за результатами голосування, трійка парламентських лідерів не змінилася в порівнянні з минулим складом Європейського парламенту – найбільшу групу отримала Європейська народна партія та європейські демократи, на другому місці – європейські соціалісти і на третьому – альянс лібералів та демократів.








ЄС


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект