НОВИНИ

05.06.2009 | РНБО розглядає ситуацію на газовому ринку
За матеріалами - Української служби ВВС

Президент Ющенко назвав ситуацію з розрахунками за російський газ критичною.Промовляючи на засіданні РНБО Віктор Ющенко вкотре скритикував уряд за його газову стратегію: "Ситуація ніколи такою не була... Я не бачу з боку уряду будь-якого бажання реформувати газовий ринок."


Пан Ющенко вважає, що ситуація на паливно-енергетичному ринку України "перебуває в контексті загроз безпеки", а фінансовий стан НАК "Нафтогаз України", за його словами, "не вселяє оптимізму".


Він наголосив, що в рамках брюссельських заяв, український уряд зобов'язався забезпечити прозорість газового сектора до 2010-2011 років і "гарантувати незалежність оператора української газотранспортної системи".


Віктор Ющенко закликав НАК "Нафтогаз України" "знайти гармонію" з російським "Газпромом".Кілька днів тому російський прем'єр-міністр Владімір Путін під час візиту до Хельсінки висловив сумніви у платоспроможності України і попередив Європу, що в разі несплати Україною за російський газ Москва буде змушена припинити газопостачання європейським споживачам.


У свою чергу президент Дмітрій Мєдвєдєв ще раз заявив, що Росія готова стати ініціатором міжнародної фінансової допомоги Україні, аби допомогти їй розрахуватися за російський газ.


Самі ж представники "Нафтогазу" назвали цю ситуацію вже звичною панікою перед щомісячними розрахунками і запевнили, що жодних проблем не буде.


 
Енергетична стратегія України та розвиток ринків паливно-енергетичних ресурсів - одне з питань на порядку денному засідання РНБО.


У закритому режимі розглядаються також питання щодо необхідних заходів з оновлення боєзапасів Збройних сил України, а також делімітації та демаркації державного кордону України.


Засідання РНБО відбувається за участі секретаря РНБО Раїси Богатирьової та міністра оборони Юрія Єханурова, якого Верховна Рада сьогодні відправила у відставку.


Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко участі в засіданні не взяла.


Газ


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3372. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект