НОВИНИ

05.06.2009 | Ліберальна партія Швеції офіційно заявила про необхідність вивчення та обговорення питання приєднання Швеції до НАТО
За матеріалами - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Днями речник Ліберальної партії Швеції Біргітта Олссон оприлюднила офіційну заяву партії про необхідність вивчення та обговорення на державному рівні питання приєднання Швеції до НАТО, яка була передана на розгляд парламентського комітету з питань оборони.


При цьому Б.Олссон послалася на відповідні програмні положення Ліберальної партії та доповіді міністра оборони і головнокомандувача Збройними силами Швеції щодо невідповідності існуючої системи оборони країни сучасним викликам і загрозам, а також акцентувала увагу на рішенні Франції про повернення до військової структури НАТО та посиленні жорсткості зовнішньої політики РФ (на прикладі подій у Грузії в серпні 2008 р.).


Довідково: Ліберальна партія Швеції входить до складу правлячої правоцентристської коаліції «Альянс в ім’я Швеції: співробітництво заради зміни влади».


Згадана заява містить такі основні аспекти:


- співробітництво країн Північної Європи в сфері оборони не може бути альтернативною НАТО формою забезпечення національної і регіональної безпеки;


- нейтралітет Швеції «де-юре» не закріплений жодним нормативно-правовим документом, а термін «країна неприєднання» не може бути застосований до країни, яка є активним учасником Європейської політики безпеки і оборони, програми НАТО «Партнерство заради миру», бере участь в операціях коаліційних сил (в Косові та Афганістані), намагається створити регіональну систему безпеки «Північне співробітництво»;


-         переважна більшість країн ЄС є членами НАТО та учасниками механізмів забезпечення безпеки обох організацій, які існують паралельно і доповнюють одна одну. Саме тому вважається «нераціональним» для Швеції перебувати поза рамками однієї з цих організацій, враховуючи, що ЄС володіє меншими військовими можливостями у порівнянні з НАТО. Б.Олссон зазначила, що «політичні партії не повинні беззастережно слідувати громадській думці, а їх головне завдання – впливати на неї». Саме тому керівництво Ліберальної партії вважає за необхідне організувати вивчення даного питання на державному рівні з використанням досвіду Фінляндії, в якій, за дорученням керівництва країни, було проведено три відповідних дослідження.


Водночас Б.Олссон наголосила, що на теперішній час виносити згадане питання на парламентське голосування є передчасним, оскільки шведське населення недостатньо обізнане про НАТО (близько 50% опитаних проти вступу до Альянсу). Для активізації формування позитивної суспільної думки щодо НАТО необхідно покращити інформування громадян Швеції стосовно переваг та можливих негативних наслідків інтеграції до Альянсу.
 


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект