НОВИНИ

05.06.2009 | У Кракові відзначили 20-ліття демократичних змін
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Глави держав і урядів 11 країн колишнього соцтабору у польському Кракові урочисто відзначили 20 річницю повалення комуністичної диктатури. 4 червня 1989 року у Польщі відбулися перші після війни демократичні вибори. 


Перші вільні вибори у Польщі стали поштовхом, з якого розпочалася хвиля «оксамитових революцій» у країнах Центральної і Східної Європи. Тоді переконливу перемогу здобула партія «Солідарність» на чолі із Лехом Валенсою.


Колишній лідер польського опозиційного руху сьогодні був серед почесних гостей пам’ятних заходів у Кракові поряд зі знаковою фігурою демократичного руху Чехії Вацлавом Гавелом. Колишні лідери «оксамитової революції» закликали молодь Європи до більшої політичної активності, аби «захищати цивілізацію і свободу». 


Меркель як громадянка колишньої НДР


На запрошення прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска в урочистостях взяли участь лідери усіх східноєвропейських країн-новачків Європейського союзу, а також канцлер Німеччини Ангела Меркель та глава українського уряду Юлія Тимошенко.


Меркель, яку Туск запросив як «громадянку колишньої НДР», у своєму виступі наголосила на вирішальній ролі Польщі у звільненні країн колишнього соціалістичного табору від комуністичної диктатури. При цьому канцлер віддала належне Папі Римському Івану Павлу ІІ, поляку за походженням, який був одним з головних натхненників демократичного руху. 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4940. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект