НОВИНИ

05.06.2009 | Обама звернувся до мусульман світу
За матеріалами - Української служби ВВС

Президент Обама виступив з промовою в Каїрі у намаганні відкрити нову сторінку у стосунках між США та мусульманами в цілому світі.Аудиторія нагородила його оплесками, коли він процитував Коран і пообіцяв битися проти негативних стереотипів у сприйнятті ісламу.


Пан Обама назвав ситуацію палестинського народу в умовах окупації нестерпною. За його словами, Америка не повернеться спиною до законних амбіцій мати гідне життя у власній державі:


«Я прибув сюди до Каїра у пошуку нового старту у стосунках між США та мусульманами в цілому світі. Ці стосунки мають грунтуватися на взаємній повазі, і на усвідомленні того, що Америка та Іслам не мають бути конкурентами...»


Барак Обама повтори заклик до Ізраїлю припинити будівництво поселень на Західному Березі.


 
Ізраїльтяни повинні визнати, що, так само як Ізраїль має право на існування, таке саме право має і Палестина. США не визнають законність продовження побудови ізраїльських поселень. Це будівництво порушує попередні угоди і підриває зусилля задля досягнення миру. Настав час зупинити ці поселення».


Водночас він говорив про нерозривні зв’язки США з Ізраїлем, промова президента Обами викликала обережну реакцію.


Хоча уряд висловив надію на те, що ця промова призведе до замирення з арабами та мусульманами, але водночас наголосив, що національна безпека залишається головним пріоритетом.


Промову тепліше привітали палестинці. Палестинська адміністрація назвала її гарним початком, тим часом як Хамас заявив, що "попри суперечності" ця промова є ознакою відчутних змін.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект