НОВИНИ

04.06.2009 | Єврокомісія не коментує попередження Путіна про газову кризу
Джерело - УНІАН

У Європейській Комісії відмовились коментувати попередження прем`єр-міністра Росії Володимира Путіна про те, що існуючі в газовій сфері проблеми з Україною можуть викликати зупинку транзиту газу до Європи вже наприкінці червня. 


Напередодні на прес-конференції в Хельсінкі В.Путін заявив, що "такий конфлікт може виникнути" і це може призвести до повної зупинки російського транзиту наприкінці червня - початку липня. Російський прем`єр закликав європейських партнерів звернути якнайпильнішу увагу на цю проблему.


"Ми (Єврокомісія) не коментуємо заяви, зроблені для преси", - сказав  представник Єврокомісії Ферран Таррадельяс Еспуні. При цьому він відзначив, що голова Єврокомісії Жозе Мануель БАРРОЗУ вже дав відповідь на листа, одержаного ним минулого тижня від прем`єр-міністра Росії.


Ж.БАРРОЗУ заявив раніше, що надання Україні допомоги з бюджету ЄС не видається можливим. Він повідомив, що має намір обговорити "газові" розбіжності Росії й України на саміті лідерів ЄС 18-19 червня в Брюсселі. Координаційна група ЄС з питань газу збереться на засідання в бельгійській столиці 18 червня, аби за участю представників "Газпрому" і "Нафтогазу" обговорити ситуацію з платоспроможністю України щодо розрахунків за російське паливо.


Україна є основним транзитером російського газу до Європи.


Єврокомісар з енергетики Андріс ПІБАЛГС підтримує регулярні контакти з російською й українською владою, повідомив раніше представник Єврокомісії. Він запевнив, що Єврокомісія уважно вивчить і проаналізує занепокоєння російської сторони щодо платоспроможності України, і висловив сподівання, що нової газової кризи не буде.


Офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов сказав РІА Новости, що поки що не відомо, чи поїдуть представники газового холдингу на цю зустріч.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9610. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект