НОВИНИ

03.06.2009 | Президент Обама вирушив на Близький Схід
Джерело - Українська служба ВВС

Президент Обама вирушив до Саудівської Аравії для переговорів з королем Абдулою на початку свого близькохідного турне.У четвер пан Обама має виступити з промовою у столиці Єгипту - Каїрі, у якій він, як очікують, поведе мову про нову взаємодію між США та мусульманським світом.


Як зазначив в інтерв"ю ВВС Іссам аль-Айріан, один з керівників забороненого у Єгипті опозиційного Мусульманського братства, люди в ісламському світі чекають від американського президента більшого, ніж просто слів:


"Я би сказав йому, що люди дещо втомилися від промов. Вони прагнуть конкретних дій. Вони прагнуть побачити виконання обіцянок, які він давав раніше. Скажімо, він обіцяв закрити Гуантанамо. Це добре, але коли? Він казав, що виведе війська з Іраку. Чудово, але чи буде то дійсно виведення чи ж радше ротація війська?"


На думку дипломатичного кореспондента Бі-Бі-Сі Джонатана Маркуса, нинішня подорож може стати найважливішою з усіх, які досі здійснював президент Обама:


"Барак Обама прагне переформатувати усю політику Вашингтона на Близькому Сході. Його мета полягає у тім, щоби покращити сприйняття Сполучених Штатів, наблизити укладення мирної угоди між Ізраїлем та палестинцями і у перебігу цього полегшити досягнення інших стратегічних цілей США у регіоні - зокрема, стабільності в Іраку і стримання Ірану...Арабські провідники вітатимуть нові підходи пана Обами і особливо ознаки того, що він жорсткіше поводитиметься з Ізраїлем у питанні будівництва єврейських поселень на Західному березі. Однак, вони можуть виявити менший ентузіазм щодо прагнення американського провідника домогтися від арабських держав поступок Ізраїлеві для досягнення поступу у дипломатичній грі."Барак Обама


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект