НОВИНИ

03.06.2009 | Бізнес: Безробіття у єврозоні зросло до понад 9%
Джерело - Українська служба ВВС

Частка США, Канади та Європи у світовому ВВП цього року може вперше скоротитися до менше, ніж половини, оскільки під час рецесії Китай та інші країни, що розвиваються, завойовують нові позиції – підрахували у лондонському Центрі економічних та ділових досліджень. Для порівняння – від 1995 до 2004 року ця частка становила від 60 до 64%. Раніше прогнози Центру передбачали, що частка найбільш промислово-розвинених держав світу у світовому ВВП скоротиться до менше, ніж половини, лише у 2015 році. Тепер експерти центру прогнозують, що вже у 2012 році вона не перевищуватиме 45%.


Такі структурні зміни в економіці відбиваються і у політиці – все частіше глобальні рішення ухвалюються не на зустрічах Великої сімки чи вісімки, а Великої двадцятки. Китай став третьою економікою світу у 2007 році, випередивши Німеччину за обсягами ВВП. У вересні минулого року Китай також став найбільшим іноземним інвестором у державні облігації США. Крім того, на такі країни, як Китай, Росію, Бразилію та Індію припадає понад 40% світових золотовалютних резервів.


Безробіття у країнах євро зони за квітень зросло до понад 9% - максимального рівня від 1999 року – повідомило Статистичне управління Євросоюзу. У березні безробіття у країнах зони євро було на відсоток меншим. Загалом у 27 країнах ЄС рівень безробіття становить 8.6%, тобто безробітними є понад 20 мільйонів осіб. Найвищій рівень безробіття спостерігається в Іспанії – понад 18%, а також у Латвії та Литві – близько 17%.


Британські профспілки занепокоєні тим, що виробництво Opel із заводів у Британії може бути перенесено до Росії, через що без роботи можуть залишитися 5.5 тисяч британців. Таке занепокоєння з'явилося потому, як головний офіс найбільшого автовиробника світу General Motors оголосив про банкрутство, а європейський підрозділ General Motors, до якого входить і Opel, було придбано консорціумом у складі канадійського виробника комплектуючих Magna та російських Сбєрбанку та ГАЗу, що належить Олегу Дерипасці.


Раніше Opel виробляв свої авто у Британії під місцевою маркою Vauxhall. Про те, що російський ГАЗ має наміри випускати “опелі” на своїх потужностях у Нижньому Новгороді стало відомо ще в середині травня. Олег Дерипаска вже був власником британської автомобільної компанії LDV, яка під час кризи спочатку отримала 5 мільйонів фунтів державної допомоги, а потім була продана малазійській компанії.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект