Частка США, Канади та Європи у світовому ВВП цього року може вперше скоротитися до менше, ніж половини, оскільки під час рецесії Китай та інші країни, що розвиваються, завойовують нові позиції – підрахували у лондонському Центрі економічних та ділових досліджень. Для порівняння – від 1995 до 2004 року ця частка становила від 60 до 64%. Раніше прогнози Центру передбачали, що частка найбільш промислово-розвинених держав світу у світовому ВВП скоротиться до менше, ніж половини, лише у 2015 році. Тепер експерти центру прогнозують, що вже у 2012 році вона не перевищуватиме 45%.
Такі структурні зміни в економіці відбиваються і у політиці – все частіше глобальні рішення ухвалюються не на зустрічах Великої сімки чи вісімки, а Великої двадцятки. Китай став третьою економікою світу у 2007 році, випередивши Німеччину за обсягами ВВП. У вересні минулого року Китай також став найбільшим іноземним інвестором у державні облігації США. Крім того, на такі країни, як Китай, Росію, Бразилію та Індію припадає понад 40% світових золотовалютних резервів.
Безробіття у країнах євро зони за квітень зросло до понад 9% - максимального рівня від 1999 року – повідомило Статистичне управління Євросоюзу. У березні безробіття у країнах зони євро було на відсоток меншим. Загалом у 27 країнах ЄС рівень безробіття становить 8.6%, тобто безробітними є понад 20 мільйонів осіб. Найвищій рівень безробіття спостерігається в Іспанії – понад 18%, а також у Латвії та Литві – близько 17%.
Британські профспілки занепокоєні тим, що виробництво Opel із заводів у Британії може бути перенесено до Росії, через що без роботи можуть залишитися 5.5 тисяч британців. Таке занепокоєння з'явилося потому, як головний офіс найбільшого автовиробника світу General Motors оголосив про банкрутство, а європейський підрозділ General Motors, до якого входить і Opel, було придбано консорціумом у складі канадійського виробника комплектуючих Magna та російських Сбєрбанку та ГАЗу, що належить Олегу Дерипасці.
Раніше Opel виробляв свої авто у Британії під місцевою маркою Vauxhall. Про те, що російський ГАЗ має наміри випускати “опелі” на своїх потужностях у Нижньому Новгороді стало відомо ще в середині травня. Олег Дерипаска вже був власником британської автомобільної компанії LDV, яка під час кризи спочатку отримала 5 мільйонів фунтів державної допомоги, а потім була продана малазійській компанії.
|