НОВИНИ

02.06.2009 | ЄС не визнає виборів у Південній Осетії
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Євросоюз не визнає ані законності виборів, ані їхніх результатів, сказано в поширеній від імені ЄС заяві. Проведення подібних виборів є незаконним і свідчить про невдачі в пошуках мирного врегулювання ситуації в Грузії в довгостроковій перспективі. Євросоюз, як і раніше, розглядає Південну Осетію як частину грузинської території і висловлює підтримку суверенітету і територіальній цілісності Грузії в кордонах, визнаних світовою спільнотою.


До парламенту пройшло три партії


Раніше центральна виборча комісія Південної Осетії повідомила про переконливу перемогу проросійської партії «Єдність», близької до чинного президента республіки Едуарда Кокойти. За даними ЦВК в Цхінвалі, вона набрала понад 46 відсотків голосів, а друге і третє місця розділили комуністи та Народна партія, набравши по 22 відсотки. Ще одна допущена до виборів партія не дотягнула до необхідних семи відсотків, аби пройти до парламенту.


Опозиціонерів відсторонили


Дві опозиційні партії, що закидають президентові Кокойти авторитаризм та розтрату російської допомоги на відбудову в мільярдних розмірах, узагалі не були допущені до участі у виборах. Опозиціонери назвали ці вибори фарсом і зазначили, що голосування з заздалегідь відомим результатом було необхідне лідерові самопроголошеної республіки Едуарду Кокойти для формування слухняного законодавчого органу.


Південна Осетія проголосила незалежність від Грузії в серпні 2008 року, досі її визнали лише Росія та Нікарагуа.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект