НОВИНИ

02.06.2009 | Барак Обама сподівається на успішність реалізації плану реорганізації "General Motors"
Джерело - УКРІНФОРМ

Президент США Барак Обама не сумнівається, що "General Motors" пройде процедуру банкрутства і почне оновлюватися швидкими темпами. Про це він заявив під час виступу у Білому домі, присвяченому майбутньому американської автоіндустрії.


"Я переконаний, що кроки, про які оголошую сьогодні, покладуть край старій компанії GM та стануть початком нової GM - компанії, яка зможе виробляти високоякісні, надійні та економічні автомобілі майбутнього; яка допоможе провести Америку до енергетичної незалежності; яка є одним із символів американського успіху", - наголосив Барак Обама.


Глава Білого дому підкреслив, що разом із аналітиками його адміністрації керівництво та акціонери "General Motors" розробили дієздатний, реальний план, який дасть американському автогігантові шанс на відродження. За словами президента, така концепція повністю враховує реалії на ринку автомобілів, передбачає шляхи відновлення GM і перетворення її на прибуткову корпорацію, яка вироблятиме вдосконалену продукцію.


"Що у нас є, так це надійний план, повний перспектив. Однак, GM власними силами не зможе його реалізувати. Виконання плану потребуватиме значних коштів, які може виділити лише уряд", - пояснив Барак Обама. У цьому контексті він оголосив про рішення надати корпорації додатково 30 млрд доларів США, що означатиме "передачу у власність американських платників податків близько 60% GM".


Водночас, глава Білого дому підкреслив, що держава не збирається займатися керівницвом компанії. За його словами, цю функцію візьме на себе рада директорів та команда професіоналів. "Вони, а не уряд, прийматимуть рішення про те, як повернути цю компанію в інший бік", - зазначив президент США.


Барак Обама визнав, що попереду автомобільну індустрію чекають складні часи - втрачатимуться робочі місця, закриватимуться заводи, припинятимуть роботу представництва компаній. Але він переконаний, що цю жертву слід принести, аби врятувати американську автомобільну індустрію для майбутніх поколінь.


Як повідомляв УКРІНФОРМ, світовий автовиробник "General Motors" подав заяву на захист від претензій кредиторів. GM планує використати процедуру банкрутства для реструктуризації через продаж прибуткових активів нової компанії, яка отримає значну державну підтримку. У понеділок керівництво корпорації оголосило про рішення закрити додатково 11 заводів та призупинити конвеєри на кількох підприємствах.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект