НОВИНИ

02.06.2009 | Ющенко про Європу, християнство, Голодомор і позитивну атмосферу
За матеріалами - УНІАН, Прес-службі Президента Віктора Ющенко

Україна високо цінує рівень довіри та відкритості, притаманний відносинам з Ватиканом, і готова й надалі докладати максимальних зусиль заради збереження цієї позитивної атмосфери у відносинах.


Про це глава держави Віктор ЮЩЕНКО наголосив під час зустрічі з Державним секретарем Ватикана кардиналом Тарчізіо БЕРТОНЕ.


В.ЮЩЕНКО відзначив, що між Україною та Апостольською столицею існують сталі зв`язки, нагадавши, що у березні цього року виповнилося 90 років заснуванню дипломатичної місії Української Народної Республіки при Святому Престолі.


В.ЮЩЕНКО і Т.БЕРТОНЕ також порушили тему європейської інтеграції України. Курс України на європейську інтеграцію залишається незмінним і є одним із пріоритетів зовнішньої політики нашої держави. Президент зауважив при цьому, що в Україні високо цінують підтримку Ватикана на цьому напрямі, висловивши сподівання, що Святий Престол й надалі залишатиметься нашим щирим союзником у цій справі.


«Християнський вимір національної ідентичності українців нерозривно пов`язаний з усвідомленням нашої приналежності до європейського цивілізаційного простору», - зазначив глава Української держави.


Окремої уваги на зустрічі було приділено співпраці України з Ватиканом у рамках міжнародних організацій.


Президент України під час зустрічі також висловив вдячність за постійну підтримку Ватиканом ініціатив нашої держави щодо міжнародного визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні.


На зустрічі також було позитивно відзначено активізацію двосторонньої співпраці з Ватиканом у культурно-гуманітарній сфері.


З українського боку участь у зустрічі взяли т.в.о. міністра закордонних справ Володимир Хандогій та заступник глави Секретаріату Президента Андрій Гончарук.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект