НОВИНИ

01.06.2009 | Польща та Україна ухвалили пропозиції прибалтійським країнам долучитися до створення спільного миротворчого підрозділу
За матеріалами - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

У столиці Республіки Польща Варшаві 28 травня відбулася зустріч міністрів оборони країн Вишеградської четвірки – Польщі, Словаччини, Угорщини та Чехії, а також засідання у форматі “Вишеградська четвірка+Україна”.


На запрошення керівників оборонних відомств країн Вишеградської четвірки у засіданні “Вишеградська четвірка+Україна” взяла участь українська військова делегація на чолі з Міністром оборони України Юрієм Єхануровим.


В ході засідання у форматі “Вишеградська четвірка+Україна” Міністр оборони України Юрій Єхануров поінформував своїх колег про хід реформування Збройних Сил України.


Крім того, Міністр національної оборони Республіки Польща пан Богдан Кліх, Міністр оборони Словацької Республіки пан Ярослав Башка, Міністр оборони Чеської Республіки пані Власта Парканова, Міністр оборони Угорської Республіки пан Імре Секереш та Міністр оборони України Юрій Єхануров обговорили стан та перспективи співпраці України з НАТО і Європейським Союзом, зокрема, з огляду на визначення ефективних шляхів, які наближатимуть Україну до євроатлантичних та європейських структур.


По завершенню зустрічі у форматі “Вишеградська четвірка+Україна” відбулися  українсько-польські переговори на рівні міністрів оборони обох країн.


В ході переговорів Міністр національної оборони Республіки Польща пан Богдан Кліх та Міністр оборони України Юрій Єхануров обговорили питання розвитку двостороннього військового та військово-технічного співробітництва, зокрема, щодо обміну досвідом та спільної участі у міжнародних миротворчих операціях.


За підсумками переговорів військові делегації Україна і Польща ухвалили Протокол рішення щодо пропозиції прибалтійським країнам – Литві, Латвії та Естонії – долучитися до створення спільного миротворчого підрозділу рівня бригади.


- Я не маю жодних сумнівів, що це питання отримає політичну підтримку з боку України, так само як і українська сторона не повинна мати сумніви, що це буде підтримано на вищому політичному рівні у Польщі, - зазначив Міністр національної оборони Республіки Польща пан Богдан Кліх.


На переконання Богдана Кліха, участь Польщі, України та прибалтійських країн у спільній миротворчій бригаді матиме позитивне підґрунтя, адже дасть змогу об’єднати три різні групи країн: Україну, яка не є членом НАТО, Польщу і три прибалтійські країни, які є членами Альянсу.


- Українсько-польсько-балтійська бригада повинна бути сформована не пізніше кінця 2012 року, - зазначив Міністр національної оборони Республіки Польща пан Богдан Кліх| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8785. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект