НОВИНИ

01.06.2009 | Північна Корея запустить ракету, здатну долетіти до США
За матеріалами - Українська правда

Північна Корея в червні може провести випробування ракети далекого радіуса дії, розробленої для удару по території США, а також буде готуватися до сутичок з Південною Кореєю за спірний морський кордон.Так щоденна газета JoongAng Ilbo повідомила з посиланням на джерела в розвідувальній службі, що Північна Корея готується до запуску міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) з можливим радіусом дії 4 000-6 500 кілометрів з бази на західному узбережжі.


"Підготовка до запуску, ймовірно, буде завершена в середині червня", - сказав співрозмовник.


Потяг, що перевозить ракету, виїхав з району Пхеньяна близько двох тижнів тому і направився на ракетну базу на західному узбережжі, повідомили джерела.


Минулого тижня КНДР провела ядерні випробування, запустила кілька ракет ближнього радіуса дії і пригрозила війною Південній Кореї. Вона також попередила, що прийме нові "заходи самооборони", якщо ООН покарає її.


У четвер Північна Корея почне судовий процес над двома американськими журналістами, яких заарештувала на своєму кордоні з Китаєм кілька місяців тому, обвинувативши в "ворожих діях".


У квітні Північна Корея запустила ракету зі східного узбережжя. Це було сприйнято експертами як замасковані випробування ракети далекого радіуса дії Taepodong-2, що порушують резолюцію ООН, яка забороняє КНДР запуски балістичних ракет.


Ракета упала в Тихому океані, приблизно в 3 000 кілометрах від місця запуску, сказали експерти, відзначивши, що КНДР потрібні подальші випробування МБР, щоб удосконалити технологію.


Аляска знаходиться приблизно в 4 800 кілометрах від Північної Кореї, а західне узбережжя США - щонайменше в 8 000 кілометрах.


Найбільша південнокорейська газета Chosun Ilbo повідомила, що Північна Корея оголосила закритим до кінця липня великий район Жовтого моря у свого західного узбережжя, оскільки може готуватися до сутички з Південною Кореєю.


Дві Кореї вели кровопролитні бої в 1999 і 2002 роках у районі кордону в Жовтому морі, установленого силами ООН наприкінці Корейської війни 1950-1953 років. КНДР стверджує, що кордон недійсний, і минулого тижня попередила південного сусіда, що не може гарантувати безпеку його судів, якщо ті будуть знаходитися в цьому районі. | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5445. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект