Поглиблення відносин ЄС зі східними сусідами може призвести до того, «що, наприклад, Україна здобуде привілейований статус», наголосив Петтерінг в інтерв'ю німецький газеті "Hamburger Abendblatt". Під привілейованим партнерством голова Європейського Парламенту розуміє як «посилену співпрацю, наприклад, у зовнішній політиці, в боротьбі з тероризмом або в питаннях захисту клімату».
Голова Європарламенту Ганс-Герт Петтерінг
На думку Петтерінга, з Ізраїлем ЄС вже зараз має «впорядковані відносини». «Ізраїль дуже близький до нас і може стати привілейованим партнером ЄС», - сказав Петтерінг. Водночас він наголосив, що багато залежить від самого Тель-Авіва. За словами Петтерінґа, Європейський Союз не погодиться з тим, що уряд Нетаньяху відхиляє утворення держави Палестина.
Дискусії навколо членства для Туреччини
Голова Європарламенту критично оцінив перспективу приєднання до ЄС Туреччини. На його думку, Євросоюз «не впорається з цим у політичному, культурному, фінансовому й географічному сенсі». Тому християнські партії в Німеччині «завжди говорили, що надають перевагу привілейованому партнерству».
Навіть якщо переговори про членство Туреччини успішно завершаться, «автоматизму бути не повинно», вимагає Поттерінґ. «Національні парламенти та Європейський парламент повинні залишатися вільними в своєму рішенні голосувати за приєднання чи прагнути до іншої форми партнерства».
|