НОВИНИ

01.06.2009 | Петтерінг: Привілейоване партнерство з ЄС для України
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Поглиблення відносин ЄС зі східними сусідами може призвести до того, «що, наприклад, Україна здобуде привілейований статус», наголосив Петтерінг в інтерв'ю німецький газеті "Hamburger Abendblatt". Під привілейованим партнерством голова Європейського Парламенту розуміє як «посилену співпрацю, наприклад, у зовнішній політиці, в боротьбі з тероризмом або в питаннях захисту клімату».



Голова Європарламенту Ганс-Ґерт Петтерінґ
Голова Європарламенту Ганс-Герт Петтерінг

На думку Петтерінга, з Ізраїлем ЄС вже зараз має «впорядковані відносини». «Ізраїль дуже близький до нас і може стати привілейованим партнером ЄС», - сказав Петтерінг. Водночас він наголосив, що багато залежить від самого Тель-Авіва. За словами Петтерінґа, Європейський Союз не погодиться з тим, що уряд Нетаньяху відхиляє утворення держави Палестина.


Дискусії навколо членства для Туреччини


Голова Європарламенту критично оцінив перспективу приєднання до ЄС Туреччини. На його думку, Євросоюз «не впорається з цим у політичному, культурному, фінансовому й географічному сенсі». Тому християнські партії в Німеччині «завжди говорили, що надають перевагу привілейованому партнерству».


 



Навіть якщо переговори про членство Туреччини успішно завершаться, «автоматизму бути не повинно», вимагає Поттерінґ. «Національні парламенти та Європейський парламент повинні залишатися вільними в своєму рішенні голосувати за приєднання чи прагнути до іншої форми партнерства».   


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект