У Німеччині завершено операцію з порятунку автоконцерну "Опель" від банкрутства. Покупець - консорціум у складі австро-канадської компанії "Магна" (Magna), якій відійдуть 20 відсотків акцій, російських "Сбербанка" (35 відсотків) і Горьковського автозаводу. Останній акцій не отримає, але зможе налагодити зборку "опелей" у себе.
Ще 35 відсотків акцій залишив у себе колишній власник "Опеля" (Opel)- американський автогігант "Дженерал Моторс" (General Motors). Концерн, до речі, сам на грані банкрутства.
У руках "Дженерал Моторс" цілий букет автомобільних марок - "Шевроле" (Chevrolet), "Бьюїк" (Buick), "Каділлак" (Cadillac), "Сатурн" (Saturn), "Хаммер" (Hummer), "Понтіак" (Pontiac) і навіть шведський "Сааб" (Saab) і німецький "Опель" (Opel).
На продаж виставлено "Сааб" і "Опель", перестануть скоро існувати "Сатурн", "Понтіак" і "Хаммер". Відносно останньої критики не вщухають до сьогодні. Ідея цивільного варіанта армійської машини належала Арнольду Шварценеггеру, який перший "Хаммер" переобладнував на свої гроші. Згодом "Хаммер" запустили в серію, незважаючи на відсутність прибутку і критику з усіх сторін. Тепер цього ненажерливого монстра концерн намагається збути китайцям.
Після банкрутства компанія "Дженерал Моторс" фактично стане державною. Як передбачається, в понеділок Барак Обама оголосить про те, що більше за 70 відсотків акцій концерну перейдуть в руки американського уряду.
Що ж до плану порятунку "Дженерал Моторс", то він поки простий: перейти від виробництва великих, дуже ненажерливих американських автомобілів до європейських малолітражок. Однак сказати простіше, ніж зробити - оскільки на таку реструктуризацію у американського уряду просто немає грошей.
|