НОВИНИ

01.06.2009 | Обама спасатиме "Дженерал Моторс" (General Motors), а Росія -" Опель"(Opel
Джерело - УКРІНФОРМ

У Німеччині завершено операцію з порятунку автоконцерну "Опель" від банкрутства. Покупець - консорціум у складі австро-канадської компанії "Магна" (Magna), якій відійдуть 20 відсотків акцій, російських "Сбербанка" (35 відсотків) і Горьковського автозаводу. Останній акцій не отримає, але зможе налагодити зборку "опелей" у себе.


Ще 35 відсотків акцій залишив у себе колишній власник "Опеля" (Opel)- американський автогігант "Дженерал Моторс" (General Motors). Концерн, до речі, сам на грані банкрутства.


У руках "Дженерал Моторс" цілий букет автомобільних марок - "Шевроле" (Chevrolet), "Бьюїк" (Buick), "Каділлак" (Cadillac), "Сатурн" (Saturn), "Хаммер" (Hummer), "Понтіак" (Pontiac) і навіть шведський "Сааб" (Saab) і німецький "Опель" (Opel).


На продаж виставлено "Сааб" і "Опель", перестануть скоро існувати "Сатурн", "Понтіак" і "Хаммер". Відносно останньої критики не вщухають до сьогодні. Ідея цивільного варіанта армійської машини належала Арнольду Шварценеггеру, який перший "Хаммер" переобладнував на свої гроші. Згодом "Хаммер" запустили в серію, незважаючи на відсутність прибутку і критику з усіх сторін. Тепер цього ненажерливого монстра концерн намагається збути китайцям.


Після банкрутства компанія "Дженерал Моторс" фактично стане державною. Як передбачається, в понеділок Барак Обама оголосить про те, що більше за 70 відсотків акцій концерну перейдуть в руки американського уряду.


Що ж до плану порятунку "Дженерал Моторс", то він поки простий: перейти від виробництва великих, дуже ненажерливих американських автомобілів до європейських малолітражок. Однак сказати простіше, ніж зробити - оскільки на таку реструктуризацію у американського уряду просто немає грошей.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект