НОВИНИ

01.06.2009 | Лідери Франції та Німеччини проти апатії виборців
За матеріалами - Української служби ВВС

Французький президент Ніколя Саркозі та німецький канцлер Ангела Меркель закликали громадян країн-членів ЄС взяти участь у виборах до європейського парламенту наприкінці цього тижня.У спільному зверненні вони зазначили, що потужний європарламент є вкрай необхідним для подолання економічної кризи.


Право голосувати матимуть майже 375 мільйонів людей з 27 країн континенту, втім за опитуваннями громадської думки активність виборців буде рекордно низькою.


То ж чи перемогла апатія? Повідомляє наша кореспондентка у Брюселі Оана Лунгеску:


"Останнє дослідження засвідчило, що лише 43 відсотки опитаних мають твердий намір взяти участь у голосуванні - менше, ніж 63 відсотка виборців, які прийшли до виборчих дільниць рівно 30 років тому під час перших виборів до Європарламенту. І нижче попереднього рекордно низького показника - у 44 відсотки - 2004-го року...Європарламент є єдиною установою ЄС, яка демократично обирається, і має право визначити дві третини законів ЄС. Втім, більшість людей твердять, що вона є надто від них далекою, надто дорогою, і такою, що робить замало для покращення їхнього життя. Апатія, у поєднанні з незадоволенням з приводу економічної кризи, може лише піти на користь маргіналізованим та екстремістським партіям і може викликати більше, ніж будь-коли раніше, сумнівів щодо легітимності європейського проекту."


Ніколя Саркозі та Ангела Меркель


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект