НОВИНИ

03.12.2004 | Намагання Кучми провести нові вибори Ющенко назвав злочином
Джерело - ProEUROPA

Намагання Президента України Леоніда Кучми провести нові вибори Віктор Ющенко назвав злочином. Про це він заявив 2 грудня ввечері, виступаючи на Майдані Незалежності України перед тисячами учасників акції протесту проти фальсифікації виборів.


Як повідомляє прес-служба В.Ющенка, за словами лідера опозиції, "кожна людина, що говорить про нові вибори, веде цю країну до краху". Він зазначив, що "країна цього просто не витримає". На думку В.Ющенка, єдиний шанс врятувати сьогодні державу - "це прийняти свідоме політичне рішення про переголосування другого туру".


Влада, переконаний В.Ющенко, "намагається випробувати наші нерви і терпіння". "Вони думали, що ми не протримаємося більше семи днів. Але у Грузії народ тримався три тижні, у Болгарії - цілий місяць". "Ми протримаємося, нехай вони не сумніваються. І ми підемо з цього майдану лише з перемогою", - підкреслив голова Комітету національного порятунку.


В.Ющенко закликав громаду бути пильною. "Ніяких обставин для того, щоб заспокоюватися, у нас немає", - заявив В.Ющенко. Він закликав людей триматися і не залишати Майдан, тому що "наметове містечко - це плата за наш вибір".


"Але кожен з нас буде гордий згадувати колись, що у листопаді 2004 року він виборював тут правду", - закінчив свій виступ В.Ющенко.


Як відомо, сьогодні, 2 грудня, Л.Кучма неодноразово заявляв, що не погодиться на пере голосування другого туру виборів.


Як повідомляв УНІАН, 1 грудня на переговорах з участю Віктора Ющенка, Віктора Януковича, Леоніда Кучми і міжнародних посередників було прийнято спільну заяву за підсумками засідання "круглого столу" щодо врегулювання політичної кризи в Україні


Учасники "круглого столу", зокрема, дійшли згоди: про створення експертної групи для проведення термінового юридичного аналізу і внесення відповідних пропозицій про завершення виборів Президента України на підставі відповідного рішення Верховного Суду України; про ухвалення в пакеті з внесенням змін в Закон “Про вибори Президента України” політичної реформи з внесенням змін в Конституцію України відповідно до проекту Закону 4180 і формування на цих основах уряду України. Сторони дійшли згоди про проведення наступного засідання "круглого столу" після ухвалення відповідного рішення Верховним Судом України.


У переговорах брали участь Верховний представник ЄС з питань загальної зовнішньої політики і політики безпеки Хав`єр Солана, генеральний секретар ОБСЄ Януш КУБІШ, президенти Польщі Олександр Кваснєвський і Литви Валдас Адамкус, Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, спікер Держдуми РФ Борис Гризлов.


Вдень 2 грудня В.Ющенко заявив, що вийде з переговорного процесу, якщо встане питання про нові вибори. В.Ющенко зазначив, що про це він говорив і під час "круглого столу" з участю міжнародних посередників. Зокрема, за його словами, він ще на початку зустрічі заявив про свою позицію про неприйняття повторних виборів. Саме тому, підкреслив він, в підсумковому документі і була записана ідея про завершення виборів. "Це квінтесенція, це суть цієї заяви", - наголосив лідер Коаліції "Сила народу".


 





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект