НОВИНИ

01.12.2004 | Український МЗС насварив пальцем Росії, а російський Німеччині
Джерело - ProEUROPA

Міністерство закордонних справ України застерегло посольство Росії про небажаність заяв російських політичних діячів з приводу виборів в Україні.


Про це, як повідомив заступник начальника прес-служби МЗС Дмитро Свистков, було повідомлено радника-посланника посольства РФ в Україні Анатолія Корсуна.


А.Корсуну було наголошено на необхідності "публічним діячам, у тому числі й російським, утримуватися від заяв щодо виборів в Україні, особливо таких, що можуть призвести до загострення ситуації в країні і можуть бути використані для розпалення сепаратистських настроїв".


Як повідомлялось, 28 листопада 2004 року у місті Сіверськодонецьку Луганської області відбувся з´їзд депутатів та державних службовців різних рівнів східних, південних та деяких інших областей України за участю прем´єр-міністра, кандидата у Президенти України Віктора Януковича, мера Москви Юрія Лужкова й А.Корсуна. На цьому зібранні лунали заклики щодо порушення суверенітету, територіальної цілісності України, її розколу та утворення окремих територіальних об´єднань, зокрема, щодо створення на території України південно-східної автономії.


Ю.Лужков у виступі на цьому форумі назвав його "історичним".В свою чергу, глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив міністру закордонних справ Німеччини Йошці Фішеру, що не можна допустити втручання у внутрішні справи і ескалації напруження в Україні. Телефонна розмова Лаврова і Фішера відбулася з ініціативи німецького міністра, йдеться у повідомленні МЗС Росії.


"С.Лавров детально виклав німецькому колезі позицію Росії, яка грунтується на неприпустимості упереджених оцінок, втручання у внутрішні справи суверенної України", - сказано у повідомленні.


У ньому відзначається, що "український народ, державна влада самі знайдуть демократичні легітимні шляхи виходу із ситуації, що створилася, відповідно до чинного національного законодавства".


"Будь-які заклики до ескалації напруження небезпечні й мають рішуче засуджуватися", - говориться в повідомленні.


В той же день офіційний представник МЗС Росії заявив, що в останні дні з Києва надходить інформація про нібито серйозні труднощі в роботі російських журналістів, про погрози фізичної розправи на їх адресу.


Текст його виступу розміщений на сайті російського зовнішньополітичного відомства.


"Справа доходить навіть до погроз фізичної розправи з боку представників опозиції за зміст матеріалів. Є факти зриву передач у прямому ефірі", - повідомив представник російського МЗС.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект