НОВИНИ

29.11.2004 | Головне не піддатися на провокації - Вацлав Гавел
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Одним із перших на події в Україні відреагував колишній президент Чехії Вацлав Гавел. У понеділок, 23-го листопада, Гавел висловив солідарність з українським народом. Його звернення зачитали на майдані Незалежності у Києві, де зібралися тисячі українців, які протестують проти фальсифікації виборів.



Вацлав Гавел дав докладніше інтерв`ю Радіо Свобода з приводу ситуації в Україні:


Вже сама підготовка президентських виборів проводилась з багатьма маніпуляціями і придушенням свободи слова. Про це довший час попереджали всі гідні довіри джерела. Через те мене не здивував перебіг першого і другого кола виборів. Я переконаний у перемозі опозиції. Мене дивують прихильники дотеперішнього способу ведення політики, які б хотіли з украденими функціями допуститись ризику міжнародної ізоляції, що в таких випадках загрожує. За це країна і вони самі заплатили б велику ціну.


Враховуючи досвід чеських перетворень, що б мали зробити українські лідери для того, щоб у ці драматичні дні зберегти національну єдність?


З власного досвіду знаю, що найважливішим нині є не піддатись на провокації до насильства і подавати до засобів масової інформації правдиву інформацію. У нас студенти і митці ходили на заводи і роз’яснювали вимоги тодішньої опозиції. В кожному разі потрібно зберегти мирний перебіг передачі влади.


Якщо цього разу в Україні переможе демократія, коли, на вашу думку, Україна зможе вступити до Європейського Союзу і НАТО? Скільки потрібно для цього часу?


Головною метою не може бути членство в якійсь організації, але вільне суспільство. Тобто сьогодні не стоїть питання, буде чи ні Україна членом Європейського Союзу і НАТО, але щоб це була вільна держава, в якій дотримуються права людини, де працюють всі демократичні інститути й яка є правовою країною. Вже потім вільне суспільство зможе вирішувати, вступати чи ні до цих організацій. Це мусить бути вільний вибір вільних громадян і саме про це зараз ідеться. Чи буде потім Україна намагатись стати членом Північноатлантичного альянсу чи Європейського Союзу, двері для неї повинні бути відкритими і Європа мала б надати їй допомогу.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7307. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект