НОВИНИ

26.11.2004 | В Україну приїжджають перші особи Європи
Джерело - Кореспондент

У п’ятницю, 26 листопада, в Україну приїдуть перші особи європейських держав й організацій, стривожених діями української влади.


Зокрема, сьогодні до Києва прибувають Верховний Представник Європейського Союзу із зовнішньої політики і безпеки Хав’єр Солана, Генеральний Секретар Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Ян Кубіш, а також Президенти Польщі і Литви – Олександр Кваснєвський і Валдас Адамкус.


 


Усі вони їдуть в Україну для переговорів з врегулювання політичної кризи, яка виникла під час і після другого туру виборів Президента України.


Євросоюз


Під час візиту в Україну Верховний Комісар ЄС із зовнішньої політики і безпеки Хав’єр Солана має намір провести зустрічі з діючим Президентом України Леонідом Кучмою, прем’єр-міністром Віктором Януковичем, якого 24 листопада Центральна виборча комісія України назвала обраним главою держави, й опозиційним кандидатом у Президенти, лідером "Нашої України" Віктором Ющенком.


Раніше Солана висловив свою готовність виступити однією зі сторін діалогу з врегулювання політичного конфлікту в Україні.


Відзначимо також, що напередодні знову відбулася телефонна розмова Хав’єра Солани з Віктором Ющенком, під час якої обговорювалася сформована в Україні ситуація.


Ющенко виклав Солані своє бачення виходу з політичної кризи і висловив впевненість у тому, що сторони повинні дати чіткі взаємні зобов’язання про незастосування сили, забезпечення безпеки громадян, недопущення конфліктів у країні.


Він також заявив про фальсифікації результатів голосування і наголосив на необхідності пошуку політичної форми діалогу, до якого повинні бути залучені як українські, так і західні політики.


Крім того, Ющенко повідомив Солані про рішення Верховного Суду про заборону ЦВК оприлюднювати офіційні результати виборів до розгляду скарг штабу опозиційного кандидата на численні фальсифікації під час голосування.


До цього Солана і Ющенко мали телефонну розмову в середу, 24 листопада.


У четвер, 25 листопада, також відбулася телефонна розмова Віктора Ющенка з міністром закордонних справ Німеччини Йошкою Фішером, який відзначив, що зараз за подіями в Україні стежить уся Європа.


ОБСЄ


На прохання діючого голови ОБСЄ, глави зовнішньополітичного відомства Болгарії Соломона Пасі сьогодні в Київ приїде Генеральний Секретар цієї організації Ян Кубіш.


Він має намір на місці розібратися із ситуацією і визначити, який внесок найбільша у світі регіональна організація, яка об’єднує 55 держав, може внести в політичне врегулювання ситуації в Україні. Він проведе консультації з державними діячами України, а також з керівниками політичних партій і представниками міжнародного співтовариства в Україні.


Зазначимо, що на цей момент у Києві вже перебуває колишній президент Польщі Лех Валенса, однак в ОБСЄ спростували повідомлення про те, що він призначений уповноваженим цієї організації по Україні.


Польща


Президент Польщі Олександр Кваснєвський уже прибув в Україну, його літак приземлився в аеропорту "Бориспіль" сьогодні вранці.


Напередодні він запропонував план вирішення кризової ситуації в Україні, що складається з трьох пунктів. Цей план глава польської держави виголосив на прес-конференції у Варшаві.


По-перше, вважає Кваснєвський, Верховний Суд України повинен перевірити результати виборів скрізь, де подано скарги. У випадку підтвердження порушень необхідно анулювати результати в даному окрузі і повторно перерахувати голоси, а ЦВК України повинна переглянути загальні результати голосування у другому турі.


По-друге, сказав президент Польщі, обидві сторони в конфлікті, як влада, так й опозиція, повинні відмовитися від усіх форм силового вирішення конфлікту.


По-третє, обидві сторони повинні сісти за стіл переговорів і "провести круглий стіл усіх політичних сил України для обговорення її майбутнього", - запропонував Кваснєвський.


Литва


У другій половині дня в п’ятницю, 26 листопада, в Україну вилітає президент Литви Валдас Адамкус. У Києві він зустрінеться з Віктором Януковичем і Віктором Ющенком, а також з Леонідом Кучмою.


У телефонній розмові з Кучмою в четвер Адамкус висловив готовність сприяти врегулюванню ситуації, що склалася в Україні після другого туру президентських виборів. Президент України прийняв пропозицію.


Європарламент


Тим часом, прес-служба Європейського парламенту повідомила, що на нараді партійних груп Європарламенту в четвер, 25 листопада, прийнято рішення відправити в Україну делегацію для переговорів з політичними лідерами. Крім того, європейські депутати вирішили провести дебати щодо ситуації в Україні в середу, 1 грудня.


"Ми поділяємо точку зору президента Ради Європейського союзу Яна Балкененде, що Євросоюз не може прийняти результати виборів, як вони були оголошені 24 листопада Центральною виборчою комісією", - цитуються в повідомленні слова голови Європарламенту Хосепа Боррела.


Він також підкреслив, що, всупереч думці президента Росії Володимира Путіна, Євросоюз не втручається у внутрішні справи України.


"Необхідно, щоб побажання виборців поважалися. Ми віримо, що все повинне бути зроблене для того, щоб знайти мирне рішення в цій небезпечній ситуації", - сказав Боррел.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект