НОВИНИ

26.11.2004 | Вацлав Гавел: події в Україні мені дуже пригадують листопадову “оксамитну” революцію 1989 року
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Вацлаву Гавелові у відрядженні на Тайвані не пощастило. Два дні тому він вивихнув ногу і через те швидше, ніж було передбачено планом, повертається до дому. Він пересувається зараз на возику, але і в цьому стані Вацлав Гавел вважав за потрібне звернутись до українського народу зі словами підтримки, тому що, як він зазначає, “і в до Тайвану долинув подих вашої громадської волі, відповідальності і вільнодумства”.


 На думку відомого чеського правоборця, події в Україні дуже пригадують йому демократичну “оксамитну” революцію в Чехословаччині в 89-ому році. Вацлав Гавел закликає всіх громадян України до спокою, зокрема, у зверненні він пише: “я з власного досвіду знаю, як важливо не піддатись провокаціям і насильству”.Враховуючи ситуацію, перший чеський президент Вацлав Гавел вважає за потрібне також звернутись до працівників засобів масової інформації. “Не дайте себе залякати, пишіть про події на своїй землі правду”, - закликає відомий чеський політик.


На думку чеського міністра закордонних справ Циріла Свободи, було б добре, щоб Україна ішла шляхом подальших реформ і стала проєвропейською державою. “На інший шлях Україна, звичайно, має право, та це означає шлях до ізоляції,” – наголосив чеський дипломат. Сьогодні Празі та в місті Брно відбулись мирні акції протесту українських громадян проти фальсифікації президентських виборів і проти російського втручання у внутрішні справи України. Демонстрантів підтримали також чехи.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект