НОВИНИ

30.12.2008 | Ізраїль погрожує розширити наступ
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Триває військова операція Ізраїлю проти бойовиків радикального руху «Хамас» у Газі. Ізраїльський міністр оборони Ехуд Барак виключив можливість ведення переговорів і пригрозив розширенням наступу.


Лідери Ради ЄС перервали різдвяні вакації для того, щоби виступити із закликом до припинення усіх насильницьких дій. Єврокомісар з питань політики добросусідства Беніта Ферреро-Вальднер закликала сторони виявляти стриманість, а відповідальний за зовнішню політику ЄС Хав’єр Солана заявив, що «ситуацію в Газі неможливо розв’язати військовими методами».


Водночас Солана повідомив про готовність відновити діяльність спостережної місії ЄС на КПП Рафах, яка була припинена після перевороту у секторі, здійсненного "Хамасом" торік.


Із закликом миру і поваги до вічних цінностей звернувся й Папа Римський Бенедикт: "Я закликаю покласти край насильству, яке має бути засуджено в усіх формах", - сказав понтифік.


Відповідальність за ескалацію покладають на «Хамас»


Рада Безпеки ООН закликала сторони конфлікту припинити насилля. Домогтися  припинення вогню заповзялася і Росія. У свою чергу Держсекретар США Кондоліза Райс поклала повну провину за спалах насильства на «Хамас».


Також канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що відповідальність за ескалацію на Близькому Сході несе виключно цей радикальний рух.  Як повідомив заступник прес-секретаря уряду Томас Штег, на цьому Меркель наголосила під час телефонної розмови з ізраїльським прем'єр-міністром Ехудом Олмертом. Німецький уряд закликав «Хамас» негайно припинити обстріл ракетами ізраїльських поселень.Ведеться підготовка до наземного наступуНа думку оглядачів, навіть арабські держави, передусім, Єгипет та Саудівська Аравія, керуючись власними інтересами та неприйняттям політики радикальних ісламістів у Газі, виявляють неафішовану підтримку діям Ізраїлю. Як зауважив ізраїльський аналітик з міжнародної політики Орен Наарі, Єрусалим уперше за довгий час отримав від провідних держав світу і провідних арабських сусідів карт-бланш для зміни балансу сил у Газі.Тим часом на кордоні із сектором Газа Ізраїль дислокував подальшу бойову техніку й оголосив часткову мобілізацію для можливого наземного наступу.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект