НОВИНИ

30.12.2008 | Головування Чехії в ЄС: замість бюджету кризовий план
За матеріалами - DW-W

Світова фінансова криза вплинула й на економічні пріоритети головування Чехії в Євросоюзі, який вона очолить першого січня. Попервах чехи хотіли почати з реформування бюджету ЄС, але криза змусила їх змінити плани.


Від першого січня Чехія, як черговий тимчасовий лідер Європейського Союзу, насамперед наглядатиме за тими заходами, які мають викликати пожвавлення континентальної економіки. Прага координуватиме кризовий план, що його початком грудня схвалено в Брюсселі президентами і прем’єрами країн ЄС.


 Як з національних скарбниць, так і з європейської «спільної» скарбниці, ці країни повинні отримати допоміжних двісті мільярдів євро. Голова Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу, відповідаючи на запитання чеських журналістів, сказав, що багато важить, в який спосіб співпрацюватиме Чехія із «союзними» державами та європейськими інституціями, запобігаючи поширенню кризи.


 Отже, чи й справді дістануться гроші до найбільш потерпілих секторів економіки, великою мірою залежатиме від чеських політиків, вважають оглядачі. А успішність Чехії, як європейського лідера, на їхню думку, визначить те, як втілюватиметься в життя кризовий план. Сьогодні деякі празькі аналітики гадають, що шансів на успіх – п’ятдесят на п’ятдесят.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект