НОВИНИ

26.12.2008 | Польсько-шведська ініціатива "Східне партнерство" допоможе Україні досягти критеріїв членства в ЄС - В.Огризко
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Польсько-шведська ініціатива Східного партнерства насправді має допомогти Україні у питанні досягнення критеріїв членства в ЄС. Про це заявив на підсумковій прес-конференції міністр закордонних справ України Володимир Огризко.






 


За його словами, "ми йдемо паралельним шляхом" - працюємо над Угодою про асоціацію, реалізацію якої розпочнемо ще до того, як вона буде ратифікована у парламентах країн ЄС, і використаємо додатковий інструмент наближення до ЄС, яким є ініціатива Східного партнерства.


В.Огризко зауважив, що Європейська політика сусідства, яка передбачає певні механізми і певну допомогу для країн, які знаходяться поряд з ЄС, нам не підходить. "Те що запропонували поляки і шведи, суттєво відрізняється від цієї політики сусідства в тому розумінні, що вона допоможе нам до певної міри від неї дистанціюватись, бо цей формат не для України як для майбутнього члену ЄС. Але з іншого боку, ця ініціатива дасть можливість використовувати ресурси, які виділяються для конкретної роботи з нашою державою для набуття необхідних критеріїв членства.


Як повідомляв УКРІНФОРМ, у коментарі МЗС України щодо Комунікації Європейської Комісії "Східне партнерство" від 3 грудня 2008 року зазначається, що Україна готова підтримати та у прагматичний спосіб використати всі елементи "Східного партнерства" у тому випадку, якщо нова політика ЄС не позиціонуватиметься як альтернатива перспективному членству в ЄС, а навпаки наближатиме Україну до цієї мети. МЗС України очікує на остаточне затвердження "Східного партнерства" державами-членами ЄС з урахуванням українських підходів.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4591. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект