НОВИНИ

24.12.2008 | Хіларі Клінтон поверне Держдепартаменту колишній вплив
За матеріалами - УНІАН

Хіларі Клінтон має намір збільшити вплив Державного департаменту США, повідомляє "The New York Times" з посиланням на джерела, близькі до перехідної адміністрації Барака Обами. Обама, який посяде президентство 20 січня, висунув колишню першу леді на пост державного секретаря.


За Джорджа Буша вплив Державного департаменту, особливо коли ним керував Колін Пауелл, помітно зменшився. Значною мірою на формування зовнішньополітичного курсу впливали Пентагон, офіс віце-президента Діка Чейні і навіть розвідувальні відомства. Тепер дипломатичне відомство повинне стати впливовішим, яким воно було за Клінтона.


Крім того, Клінтон розраховує на збільшення ролі Держдепу в економіці: в період адміністрації Буша на цьому напрямку домінувало міністерство фінансів. Майбутній держсекретар одержала консультацію від Лори Д`андреа Тайсон (Laura D`Andrea Tyson), яка була економічним радником чоловіка Гіларі, 42-го президента США Білла Клінтона.


Найближчими помічниками Клінтон стануть Джейкоб Лью (Jacob J. Lew) і Джеймс Стейнберг (James B. Steinberg) - обидва вони посядуть посади заступників держсекретаря. В адміністрації Білла Клінтона Лью був керівником адміністративно-бюджетного управління, а Стайнберг - заступником радника президента з національної безпеки.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект