НОВИНИ

24.12.2008 | Обама довів свою непричетність до справи губернатора-корупціонера
Джерело - Korespondent.net

Внутрішнє розслідування показало, що ніхто з членів перехідної адміністрації Обами не замішаний у сумнівних або компрометуючих переговорах з губернатором Іллінойса Родом Благоевичем, щодо продажу місця Обами в Сенаті США.
Результати розслідування, проведеного за замовленням обраного президента США Барака Обами, були представлені у вівторок, на день пізніше, ніж передбачалося спочатку, повідомляє AFP 23 грудня.

Розслідування проводилося під керівництвом радника Обами з юридичних питань Грега Крейга. У представленій ним доповіді йдеться про те, що єдиним членом команди Обами, який якось обговорював тему призначення нового сенатора з Благоевичем виявився майбутній керівник апарату президента Рам Емануел.


Тим не менш, розслідування не виявило яких-небудь порушень загальноприйнятої ділової етики з боку Емануеля: його розмови з Благоевичем були "абсолютно допустимі і прийнятні" і не були пов'язані з будь-якими вигодами, які міг би отримати губернатор в разі обрання того чи іншого кандидата.


Також відбулася коротка розмова з Благоевічем у помічниці Обами Валері Джаррет, яка попросила губернатора виключити її з числа можливих кандидатів на посаду сенатора. Крім того, віце-губернатор Іллінойса Луаннер Петерс розмовляв з Еріком Уайтекером з приводу можливих кандидатур, однак Обама вирішив не втручатися в процес призначення нового сенатора і Уайтекер повідомив про це віце-губернатора.


"Всі ці розмови були зовсім невинні. Всі поводили себе належним чином", - заявив Крейг репортерам на прес-конференції про результати розслідування.


Нагадаємо, що Благоевич був заарештований 6 грудня за звинуваченням у корупції і відпущений під заставу в 4,5 тисячі доларів і підписку про невиїзд з країни.


За даними прокуратури, Благоевич брав участь у змові з метою продажу місця в Сенаті, яке до обрання президентом США займав Барак Обама.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект