НОВИНИ

23.12.2008 | Громадяни ЄС висловлюють глибоку стурбованість економічною ситуацією
Джерело - Європейський простір

18 грудня були оприлюднені результати осіннього щоквартального опитування громадської думки ЄС Євробарометра, яке показало, що загальне ставлення громадян до ЄС залишається стабільним, тоді як їх сприйняття економічної ситуації та перспектив змінилось під впливом фінансової кризи.


  


Загалом громадяни ЄС песимістично оцінюють сучасну економічну ситуацію та перспективи.


Понад дві третини громадян ЄС (69%, на 20% більше порівняно з осінню 2007 року) вважають, що стан їх національної економіки є поганим, 58% (на 31% більше ніж восени 2007 року) вважають, що європейська економіка перебуває в поганому стані.


Оцінка поточної економічної ситуації у світі (питання вперше поставлене у цьому опитуванні) співпадає з оцінкою національної економіки: 71% респондентів визначили її як погану.


Також громадяни ЄС мають дуже песимістичні короткотермінові очікування. Більш ніж половина опитаних вважають, що економічна ситуація в їх країні буде погіршуватися наступного року, 41% мають таку саму точку зору щодо економічної ситуації в ЄС загалом і 49% – щодо економічної ситуації в світі.


37% громадян ЄС вважають економічну ситуацію (на 17% більше) однією із двох найгостріших проблем, що стоять перед їхньою країною на даний момент. Другою проблемою є інфляція.


Три основні показники, що показують загальне ставлення до ЄС – підтримка членства у ЄС (53%), передбачувані вигоди від членства (56%) та образ ЄС (45%) – або залишались стабільними або трохи зменшились з весни 2008 року.


Довіра до європейських установ залишається досить стабільною (Європейська Комісія – 47%, Європейський Парламент – 51% і Європейський центральний банк – 48%). Однак дещо збільшилась кількість тих, хто не довіряє.


Розвиток економіки та стимулювання росту в ЄС було визначено як головну ціль розбудови Європи на даний час (23% респондентів). Також 23% опитаних відповіли, що покращання стандартів життя усіх громадян ЄС має бути головною ціллю розбудови Європи.
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект