НОВИНИ

22.12.2008 | Для відновлення світової економіки потрібно 2% світового ВВП, або 1,2 трлн доларів - глава МВФ
Джерело - УКРІНФОРМ

Глава Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан заявив в інтерв'ю ВВС, що уряди країн світу повинні збільшити стабілізаційні вливання в економіку на тлі світової фінансової кризи.


Кан попереджає, що заходи, схвалені під час нещодавньої зустрічі 20-ти найбільш розвинених країн світу у Вашингтоні, можуть виявитися недостатніми.


МВФ вже погіршив свій прогноз розвитку економіки наступного року: раніше експерти фонду припускали, що світовий ВВП виросте на 3%, проте тепер вони не сподіваються більше, ніж на 2,2% зростання.При цьому Кан попереджає, що у січні прогноз буде знову переглянуто і ситуація може стати ще гірше.


"Я особливо стурбований тим фактом, що наші прогнози і так дуже сумні. І вони можуть бути ще сумніше, якщо не будуть надані достатні фінансові стимули".


На думку Кана, відновленню світової економіки міг би сприяти фінансовий пакет у розмірі близько 2% світового ВВП, або 1,2 трлн доларів.


У останні тижні уряди провідних світових економік, зокрема США, Японії і Європейського союзу схвалили виділення сотень мільярдів доларів для стабілізації економічної ситуації.


Проте експерти говорять, що економічна криза поки на спад не йде.


Минулого тижня стало відомо, що радники вибраного президента США Барака Обами працюють над дворічним планом відновлення американської економіки, який може обійтися в 1 трлн доларів. Це майже вдвічі більше суми, яку спочатку називала команда Обами - 600 млрд.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект