НОВИНИ

22.12.2008 | На інавгурацію Барака Обами можуть приїхати до 5 млн чоловік - мер Вашингтону
Джерело - УКРІНФОРМ

До Вашингтона на церемонію приведення до присяги Барака Обами як 44-й президенту США можуть приїхати до 5 млн чоловік. Про це заявив в інтерв'ю мер американської столиці Едріан Фенті."Я не думаю, що буде перебільшенням сказати, що люди 20 січня повністю заповнять Молл", - відзначив він. Моллом називається просторий центральний бульвар довжиною 4 км - від будівлі Капітолія, на західних сходах якого даватиме клятву вірності країні Обама, до меморіалу Авраму Лінкольну.


Фенті не приховував, що його турбує, чи зможе місто, у якому постійно проживають близько 600 тис. чоловік, пережити подібне нашестя. Керівники міського метрополітену вже попередили, що поїзди не зможуть перевезти і 2 млн пасажирів.


Уздовж бульвару і Пенсільванія-авеню, по якій відправляться після закінчення урочистих заходів на Капітолійському пагорбі президент Обама з дружиною - частина шляху пішки і на машині, - до Білого дому, планується встановити п'ять тисяч переносних туалетів.


Згідно з рішенням міської ради, барам, ресторанам і нічним клубам дозволяється в період з 17 по 21 січня годувати людей цілодобово, пропонувати алкогольні напої до 4 годин ранку.


Секретна служба США, якій доручено забезпечувати безпеку під час церемонії, тривогу мера не розділяє. "Ми не маємо у своєму розпорядженні даних, які б дозволяли припускати, що сюди приїдуть 4 млн або більше чоловік, але якщо це відбудеться, ми будемо готові впоратися з таким напливом людей", - завірив спеціальний агент служби Малколм Уілі.


За порядком на вулицях у день інаугурації стежитимуть чотири тисячі вашингтонських поліцейських, яким на допомогу прибудуть зведені загони вартових порядку з інших міст, - ще близько чотирьох тисяч чоловік. Крім того, Пентагон виділить 11,5 тис. солдатів і національних гвардійців.


В історії США поки що найбільшу кількість глядачів привернула інаугурація Ліндона Джонсона в 1965 році - 1,2 млн чоловік. За приведенням до присяги президента Джорджа Буша в 2001 і 2005 роках своїми очима спостерігали по 300 тис. чоловік.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект