НОВИНИ

18.12.2008 | Сенат США попередив Обаму про зростаючу могутність Росії
За матеріалами - Korespondent.net

Вісімнадцять американських сенаторів попередили обраного президента США Барака Обаму про зміцнення військово-морського флоту Росії і закликали його підтримати програму будівництва нових військових кораблів в США."В той час коли військово-морський флот Америки скорочується, військово-морські сили наших потенційних супротивників зміцнюються. Росія зробила відновлення своєї військово-морської могутності пріоритетом, а військово-морський флот Китаю швидко розширюється", - сказано в тексті розповсюдженого в середу, 17 грудня, у Вашингтоні листа від сенаторів на ім'я Обами.


У ньому наголошується, що "Росія оголосила про намір мати другий за величиною в світі військово-морський флот до 2022 року". "Ці країни (Росія та Китай), можливо, будують свої військово-морські сили для того, щоб позбавити Америку доступу до критично важливих регіонів і обмежити вплив Америки в світі", - зазначають американські сенатори.


"У зв'язку з тим, що 90% глобальної торгівлі здійснюється через транспортування по морю, військово-морська могутність є ключем для доступу до критично важливих сировинних матеріалів, для захисту морських торговельних та енергетичних маршрутів, а також для швидкої демонстрації сили, коли в цьому виникає необхідність ", - вказується в листі.


Повідомляючи про необхідність для США "будувати більше кораблів для забезпечення потреб в безпеці, енергетиці та транспортуванні", сенатори нагадують Обамі, що "військові лідери США протягом останніх кількох років документально підтверджували необхідність мати як мінімум 313 кораблів для підтримки військово-морського флоту і сил морської піхоти ".


Вказуючи, що в даний момент "число кораблів військово-морського флоту США скоротилося до 284", сенатори закликали Обаму передбачити у федеральному бюджеті США кошти для того, щоб будувати щорічно 12 нових військових кораблів, з метою довести їх загальне число в США до 313.


Штаб перехідної адміністрації Обами звернення американських законодавців поки що ніяк не прокоментував.


Нагадаємо, раніше експерти порадили новій адміністрації президента США Барака Обами зупинити будівництво і розгортання об'єктів протиракетної оборони (ПРО) в Польщі і Чехії, так як воно крім технічних труднощів "непотрібним чином провокує Росію".


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект