НОВИНИ

16.12.2008 | Наміри США створити бази у Середній Азії викликали стурбованість у РФ
За матеріалами - Korespondent

Генштаб РФ висловив стурбованість наміром США створити військові бази на території Казахстану та Узбекистану."Американські військові бази окупували всі регіони світу, включно з Європою. США створили бази у Румунії, Болгарії і, за нашими даними, планують створити військові бази на території Казахстану та Узбекистану", - заявив у вівторок, 16 грудня, начальник Генштабу Збройних сил РФ генерал армії Микола Макаров.


Він констатував, що йде активне підштовхування Грузії та України до вступу в НАТО, на російських кордонах розгортається угруповання сил і засобів передових баз Північноатлантичного альянсу.


"У цій ситуації зрозуміла занепокоєність Росії тим, що біля її кордонів розгортається угруповання сил і засобів передових баз НАТО, які у лічені години готові до бойових дій", - заявив Макаров.


Нагадаємо, на початку грудня парламент Казахстану ратифікував договір із США про підтримку операції Ендюринг свобода в Афганістані, який передбачає надання аеропорту Алма-Ати статусу запасного аеродрому для літаків коаліції, що ведуть бойові дії в Афганістані.


На початку жовтня із офіційним візитом Казахстан відвідала Держсекретар США Кондоліза Райс, яка заявила, що Москва не має ніякого права включати Казахстан у якусь особливу "зону впливу", а відносини Вашингтона з цією країною не спрямовані на підрив впливу Росії у регіоні.


Водночас у Сенаті США вважають, що Захід відстає від Росії у гонці за доступом до нафтогазових багатствам Центральної Азії.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект